Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Havuz Malzemeleri ve Havuz Kimyasalları

Usb Boot Yapma Programsız – Programlı Kesin Çözüm

Microsoft Skype Qik’in İpini Çekti

Mobil, Yazılım 24 Şubat, 23:26'de eklendi 1679 Görüntülenme

Dünyanın en büyük yazılım devi olarak gösterilen Microsoft, birkaç yıl önce kullanıcılara anlık mesajlaşma imkanı sağlayan yeni bir proje hayata geçirmişti. Bu proje ile Snapchat ve Facebook Messenger’ın kullanıcılarını kendi tarafına çekmek istedi. Bunu da Skype Qik ile gerçekleştirmek istedi. Ancak işler pekte Microsoft’un istediği gibi gitmiş görünmüyor. Her ne denendiyse Skype Qik istenilen seviyeyi yakalayamadı.

Microsoft beklenen başarıyı yakalayamayan Skype Qik uygulamasını, piyasadan çekme kararı aldı. Bu karara göre Skype Qik uygulaması 24 Mart tarihi ile kapanacaktır. Kullanıcılarını uyarmayı da ihmal etmeyen Microsoft, bu tarihe kadar uygulamada bulunan önemli görüşme ve verilerini başka bir ortama yedeklemelerini önerdi.

Bildiğiniz gibi tasarı olarak Skype Qik, kullanıcılarına anlık mesajlaşmanın yanında video görüşme yapma imkanı da tanıyor. Kullanıcılar listelerinde yer alanlarla görüşmelerini rahatça yapabiliyordu. Ayrıca bu görüşmeler yaklaşık iki hafta boyunca sistemde saklanabiliyordu. Facebook Messenger ile yapılabileceklerin, Skype Qik ile de yapılabilmesi istenmiş ancak kullanıcı aynı rahatlığı bulamamıştı.

Tüm bunların ışığında bir açıklama da Skype yöneticilerinden geldi. Başarısızlığın nedeni olarak zaten piyasada olan Skype ana uygulamasının Skype Qik’e olan ihtiyacı ortadan kaldırdığını, kullanıcıların ana uygulamayı kullandıkları açıklandı. Buna rağmen Skype Qik’te yer alıp ana uygulamada yer almayan özelliklerin, Skype Qik kapandıktan sonra ana uygulamaya aktarılabileceğini de müjdelediler.

Google Play istatistiklerine göre Android tabanında Skype Qik, rakiplerinden yaklaşık olarak 5 milyon kez az indirilmiş.

Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download
download xiomi firmware
Download WordPress Themes
udemy course download free
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...