Manchester City’nin Yeni Transferi Ses Getirecek!

Manchester City’nin Yeni Transferi Ses Getirecek! 1344210 28878056 1600 900

Spor camiası da çeşitli hamleler ile geleceğe yönelik yeni politikalar oluşturmak istiyor. Bunun son örneği İngiltere kulübü Manchester City oldu. Kulüp henüz 18 yaşında olan eSpor oyuncusu Kieran “Kez” Brown ile bir anlaşma imzaladı.
Manchester City‘nin yaptığı kulağa ilk başta ilginç gelse de aslında daha önceden de tecrübe edilmiş bir konu. Anlaşılan oyuncular çeşitli eSpor turnuvaları ve etkinliklerde kulüp adına bulunuyorlar. Manchester City‘nin kadrosuna kattığı Brown ayrıca YouTube kanalındaki canlı videolarda da yer alacak. İki taraf arasında yapılan görüşmeler sonucu Kieran “Kez” Brown‘ın kiralık olarak kulübün bünyesine dahil olduğu belirtildi.
Bu tarz anlaşmalar sayesinde kulüpler taraftarlarının daha fazla ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Öndeki tarihlerde West Ham United‘da kiraladığı oyuncu Sean Allen ile haber konusu olmuştu.

8kmkbe17  Manchester City’nin Yeni Transferi Ses Getirecek! 8kmkbe17

Konuyla ilgili Manchester City cephesinden de bir açıklama geldi. Medya ve Pazarlama Bölümünde yer alan Diego Gigliani, EA Sports ile ortak oldukları için böyle bir sonucun ortaya çıkmasının normal olduğunu söyledi.
Gigliani yapılan anlaşmanın önemine dikkat çekerek, bundan sonra eSpor alanında daha fazla etkin olacaklarını ve yapılacak hayran buluşmaları ile etkinliklerde kulüp ve taraftarların bir araya gelerek aktif bir süreç geçireceklerini belirtti. Gigliani açıklamanın devamında yaptıkları transfer ile yetenekli bir eSpor oyuncusuna sahip olduklarını, Kieran’ın bu anlamda dünya genelinde hayranlarla bir araya gelerek etkili bir profil çizeceğine inandıklarını dile getirdi.[ads1]
Kieran “Kez” Brown‘da yaşanan gelişmeden oldukça memnun olduğunu ve kulüp ile birlikte yapılacak çalışmalar için son derece heyecanlı olduğunu söyledi.
İnternet ve oyun alanında yaşanan gelişmelerin gittikçe büyümesinin bir nedeninin de bu tarz anlaşmalar olduğunu söyleyebiliriz. Yalnızca Manchester City değil, Manchester United, Arsenal ve daha birçok Avrupa takımı yaptıkları yatırımlar ile eSpor alanına ilginin büyüdüğünü kanıtlamışlardı.[adsx]