İphone Kulaklık Takılı Sanıyor Hatası Çözümü

İphone Kulaklık Takılı Sanıyor Hatası Çözümü İphone Kulaklık Takılı Sanıyor Hatası Çözümü İphone Kulaklık Takılı Sanıyor Hatası Çözümü  phone Kulakl k Tak l  San yor Hatas    z m

Merhaba değerli Apple severler ve savunucu kardeşlerim. Tüm iphone modellerinde meydana gelen ve can sıkıcı olaydan sizlere bahsedeceğim. Tüm modellerde İphone kulaklık takılı sanıyor hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu birkaç modele ait sorun değil maalesef.

Neyse sorun İphone’da ise çözüm Bilgedefteri.Net’te arkadaşlar 🙂 der ve konuya başlarım öncelikle;

İphone Kulaklık Takılı Sanıyor Hatasının Nedenleri

 • İphone modellerinde kulaklık takılı gibi algılamasının en büyük nedeni kulaklık girişi içerisine kaçan su veya sıvı.
 • Kulaklık girişine kaçan tozlar ve kıyafetlerin ufak iplikleri veya kılları
 • En üzücü ve en düşük ihtimal ise kulaklık girişinin bozulmasıdır.

İphone Kulaklık Takılı Sanıyor Hatasının Çözüm Aşamaları

Öncelikle bir düşünün telefonu bıraktığınız yerde herhangi bir sıvı varmıydı ? Bu sorunun en büyük nedeni İphone modellerinin ince olmasından dolayı çok az miktarda bile suya maruz kalması telefonun kulaklık girişine su kaçmasına neden oluyor. Bu yüzden su gelip gelmediğini bir düşünün.

Su kaçtığını varsayarak, kulak çöpü ya da bir pamuk yardımı ile kulaklık girişini temizleyin, su emme özelliği olan pamuk, bez, kulak çöpü vs. kullanabilirsiniz.

Eğer içerisine su değilde kola ya da çay gibi şekerli bir sıvı kaçabileceğini düşünüyorsanız ıslak mendil ile kulaklık girişini temizleyin. Şekerli ürünler kuruduktan sonra şekerden dolayı hala kısa devre yapmasına neden olabilir. Bu yüzden hafif nemli pamuk vs ile temizleyin.

Ya da herhangi bir sıvı teması olmadığına eminseniz, kürdan yardımı ile içerisine kaçan tozları ve pislikleri temizleyiniz.

Panik Yapmayın Sakin Kalın

Tüm çözüm adımlarını yaptıktan sonra 5-10 dakika bekleyin yine de içerisinde sıvı varsa siz temizledikten sonra bile kuruması biraz zaman alabilir, hemen paniğe kapılarak telefona daha fazla zarar vermeyin. Bekledikten sonra hala düzelme olmadı ise telefoncuya götürün kulaklık girişini değiştirsin. Ancak yine belirtiyorum kulaklık girişi arıza verme ihtimali oldukça düşüktür.