25’li Tornavida Seti YENİDEN 1.99$ l Gearbest TÜRKİYE Kaçırma

Bilgedefteri Fiziksel Bitcoin Çekilişi (Hatıra Para)

Elektrikli Makyaj Temizleme Aleti İncelemesi (Çinden Alındı)

GearBest’ten Aldığım KZ ZSR Hybrid HiFi Kulaklık İnceleme

Enes BATUR’un Altın Kelebek Ödülü Geri Alındı

İnternet 29 Aralık 2017
12248 Okundu

44. Altın kelebek ödülleri önceki haftalarda sahiplerini bulmuştu. Teknolojinin ilerlemesiyle ilk kez oylamaya sunulan “En İyi YouTuber/Instagrammer” kategorisine adaylığı gösterilen Enes BATUR ise bu ödülün sahibi olmuştu. Ancak gün içerisinde verilen bu ödülün geri alındığı duyruldu.

Peki Enes BATUR’un Altın Kelebek Ödülü Neden Geri Alındı ?

Yıllardır  devam eden Altın Kelebek  ödüllerine bu yıl ilk kez oylamaya sunulan “En İyi YouTuber/Instagrammer” kategorisinde ödülü kazanan Enes BATUR çok kısa sürede ödüle veda etmek zorunda kaldı.

Hürriyet tarafından yapılan açıklamada En İyi Youtuber ödülünün kazananının YouTube üzerinden yayınladığı videolardan birinin çocuklara kötü örnek olabileceğinden söz edildi. Kötü içeriğin Hürriyet ve kamuoyunda büyük tepkilere neden olması Enes BATUR’a ait olan sorumsuz yayının Altın Kelebek ve sivil toplum kuruşları tarafından kabul edilemez olduğu söylenildi.

Enes BATUR Altın Kelebek

Enes Batur Altın Kelebeğe Veda Etti

Enes Batur tarafından yapılan bu sorumsuz yayının sivil toplum kuruluşları ve Altın Kelebek jürisi tarafından kabul edilemez bulunduğu söylendi.

Tüm bu söylemler üzerine Altın Kelebek Jürisi, kendi yayın ilkelerini ve tepkileri de göz önünde bulundurarak  verilen ödülün iptal edildiğini duyurdu.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...