İphone 6 Whatsapp Klavye Sorunu

iphone 6 whatsapp klavye sorunu İphone 6 Whatsapp Klavye Sorunu İphone 6 Whatsapp Klavye Sorunu topic whatsapp iphone

İphone ios 9.2 güncellemesiyle beraber İphone 6 ve İphone 6 plus cihazlarda Whatsapp klavye sorunu meydana geldi. Herkes bunun whatsapp güncellemesi ile kaynaklandığını düşünürken malesef durum böyle değil. İphone 6 Whatsapp Klavye Sorunu, mesaj atma anında meydana geliyor. Size whatsapp’tan mesaj olduğuna dair bildirim geldiğinde ve bildirim üzerinden whatsapp mesaja eriştiğinizde kendiliğinden bir klavye çıkıyor ve yazı yazamıyorsunuz.

[ads2]

 İphone 6 klavye sorunu, malesef ki telefon üzerinden birkaç işlemle ya da başka ayarları değiştirmek ile çözüme kavuşabilecek bir durum değil. Eğer iphone 6 cihazınızın garantisi varsa, garanti servisine götürdüğünüzde direk garanti kapsamında yaptırabilirsiniz. Eğer garantisi yok yada garanti ile uğraşmak istemiyorsanız iphone 6 klavye sorununu gidermek için cihazınızı sıfırlamanız gerekmektedir. Tekrar yeni güncelleme işlemini ise İtunes üzerinden yapmalısınız. Ancak bu şekilde iphone 6 whatspp klavye sorununu çözmüş olursunuz.

Kesinlikle whatsapp kaynaklı bir sıkıntı değil, sakın yeni whatsapp güncellemesi falan beklemeyiniz boşa yoksa yine hüsran ile sonuçlanabilir. İphone cihazınızı fabrika ayarlarına dönderip tekrar telefon üzerinden güncelleme yaparsanız çözüme kavuşamayabilirsiniz. Kesin çözüm İTUNES üzerinden güncellemedir.

[ads1]

Umarım makale sayesinde İphone 6 Whatsapp Klavye Sorunu çözülmüş olur.

[ads2]

Selametle.

iphone 6 whatsapp klavye sorunu İphone 6 Whatsapp Klavye Sorunu İphone 6 Whatsapp Klavye Sorunu topic whatsapp iphone

İphone 6 Whatsapp Klavye Sorunu