İphone 5SE Sızan Son Bilgiler

İphone 5SE Sızan Son Bilgiler iphone 5se İphone 5SE Sızan Son Bilgiler iphone 6s 34

Apple’dan geçtiğimiz hafta içerisinde İphone 5SE adında bir telefon çıkaracağı bilgisi internet ortamına sızmıştı. İphone 5SE sızan son bilgiler ise beklenenlerle neredeyse aynı. Herkes İphone 7 beklerken, apple herkesi bir anda ters köşe yaptı ve  İphone 5SE adında bir telefon çıkaracağı iddalarını doğruladı.

Artık İphone 5SE sadece sızan bir bilgi değil ve bu bilginin doğrulu Apple tarafından onaylandı. Apple; iphone 6 ve 6s’den sonra eski günlerine geri dönmeyi karar vermiş gibi duruyor. İphone büyük tasarımlarından sonra apple severler tarafından çok eleştirilmişti ve kibar bir telefon istiyorlardı. Apple hayranlarının bu isteğini geri çevirmedi ve boyut olarak iphone 5S boyutunda hız ve özellik olarak İphone 6s kadar bir telefon çıkaracağını doğruladı.

İphone 5SE boyut olarak 4 inc gelecek ve A9 ya da M9 işlemciye sahip olacak. Yani iphone 6 ve 6s’den hız ve özellik olarak asla geri kalmayacak. Tasarım olarak iphone 5s tasarımı yerine, iphone 6s kasasının tasarımı kullanılacak.

Yani telefon görünüm ve özellik olarak iphone 6s gibi olacak boyut olarak iphone 5s gibi olacak. Ancak apple’dan sızan diğer bir bilgi ise iphone 5se 16 gb olarak piyasaya sunulacağı. iphone 5se ‘de 32gb es geçilerek 64gb disk alanı olan telefonda piyasaya sürebilir.

Bakalım apple bu yeni telefonu ile nasıl bir piyasa yakalayacak.

 

[ads1]