iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

Windows 10 Cortana Açığı hesap makinesi iOS 12 Hesap Makinesi Hatası ios 12 hesap makinesi hatas   bilgedefteri

iOs 12 içinde yüklü şekilde gelen hesap makinesi içinde hata oluşu tüm kullanıcıları ve kullanmayanları bile çok şaşırtmayı başardı. Böyle başarılı bir uygulamanın hesap makinesinde meydana gelen hata ve sürekli yanlış işlem yapması teknoloji dünyası ile birlikte kullanıcılarını oldukça şaşırttı. Ancak konuyla ilgilenen uzmanlar yaptıkları açıklama ile iOS 12 Hesap Makinesi Hatası kaynağının hesap makinesi animasyonundan meydana geldiğini belirtiyorlar.

Öylesine tuhaf bir durum ki uygulama 1+2+3 sayılarını bile doğru toplayamıyor. iOS 12 Hesap Makinesi Hatası çerçevesinde bu sayılar hesap makinesi uygulamasına sırası ile hızlı şekilde girildiğinde animasyon yazıları yok sayıyor ve bu nedenle de toplamda 6 çıkması gerekirsen 24 çıkabiliyor. Bu durumda traji komik bir durum meydana getirirken, en çok gülen ve durumu eğlenceye çeviren de “bu fiyata bu telefonları alıp hesap mı yapacaksınız?” diyen diğer kullanıcılar.

iOS 12 Hesap Makinesi Hatası Diğer İşlemlerde de hatalı

Ne yazık ki bu durum diğer tüm hesaplama uygulamaları için de geçerli. Eğer dilediğiniz sayıları hızlı bir şekilde tuşlamanız durumunda hatalı sonuç kaçınılmaz şekilde karşınıza çıkıyor. Doğru sonuç almak için tuşların ışık yayma animasyonunu oluşturması için son derece yavaş olmalı. Bu durumda halen devam etmekte olan bu hata ile neden Apple ilgilenmiyor ve bir düzeltmede bulunmuyor olması ise ayrı bir merak konusu. Durum daha ileri taşınarak benzer bir sorunla daha önceki sürümlerinde de karşılaşıldığı belirtiliyor.

iOS 12 Hesap Makinesi Hatası son sürümünde hatalı hesaplama ve animasyon gecikmesi ile daha çok sorun yarattığı da belirtilenler arasında. Aplle çalışanlarından biri olan Chris Espinoza yüze yakın kişinin bu sorunu bildirdiğini ve sosyal medya üzerinden paylaştığını söylerken, önümüzdeki günlerde sorunun güncelleme ile çözüleceği de ümit edilenler arasında.