Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır whatsapp web nasil kullanilir

En çok kullanmayı tercih ettiğimiz ve keyifle kullandığımız uygulamalardan biri olan WhatsApp 2015 yılundan bu yana tarayıcı üzerinden de kullanılabiliyor. Günümüzde artık bütün telefonlarla uygumlu olan bu sürümü pek çok farklı platformda da varlığını sürdürerek kullanımı sağlanıyor. WhatsApp Web kullanımı nedir? sorusuna yanıt vermek gerekirse de şöyle bahsedebiliriz; sürekli kullandığınız uygulamayı masaüstünüze getiren uygulama demek doğru olacaktır. İlk zamanlarda Windows üstünde tarayıcı taban olarak sunulan hizmet, bir süre zarfının ardından normal bir uygulama haline geldi.

WhatsApp Web kullanımı nasıl uygulanır?

Öncelikle telefonunuzda uygulamanın son sürümü olmalı. Eğer değilse güncelleme yaparak sürümü uygun hale getirmelisiniz. Daha sonra tarayıcınızı açık ve arama motoru üzerinden ya da direkt olarak WhatsApp Web internet sayfasına giriş yapın. Eğer bilgisayarınızdaki Mozilla, Opera ya da Chrome uygulamaları ve WhatsApp sürümleri de güncelse programı indirmeden de mesajlarınızı görüp, konuşmalarınızı yapabilirsiniz. Diğer yandan uygulamayı indirdikten sonra ya da tarayıcı üzerinden giriş yaptığınızda WhatsApp Web kullanımı nasıl çalışacak?WhatsApp Web kullanımı için WhatsApp uygulaması içinde yer alan sağ üst köşedeki üç noktaya giriş yapıp, WhatsApp Web seçeneğini tıklayın ve ekrandaki Barkod ile karşılaştırarak birbirlerine tanıtın.

 

Bunu yapmanız ile birlikte ekranda çıkacak olan uygulamayı rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızdan uygulama bildirimi almak istiyorsanız da profil resmi yanında yer alan menüden ayarlama yaparak WhatsApp Web kullanımı sağlamanız mümkün olacaktır. Bundan sonra gerçekleştireceğiniz bütün işlemler standart ana uygulama ile aynıdır. WhatsApp, Facebook uygulamasının satın almasının ardından erişebilirlik konusunda çağ atlarken, pek çok işlemi de bilgisayar üzerinden kolayca yapmanızı sağlıyor. Ama yine de emülatör olduğunu unutmamanız gereken bu uygulama ağ üzerindeki tüm hareketleriniz sona ermesi ile masaüstü üzerinden erişimi kısıtlayacak ve uygulamayı kullanamayacak duruma getirecektir.