Huawei 100 Milyon Akıllı Telefon Sattı!

Huawei 100 Milyon Akıllı Telefon Sattı! Huawei 100 Milyon Akıllı Telefon Sattı! Huawei Ascend Mate 7 1

Akıllı telefon üreticileri her yeni modelin ardından mutlaka satış rakamlarını incelerler ve hedefleri konusunda bir öngörüye sahip olurlar. Son yılların yükselen isimlerinden Çin merkezli telefon üreticisi Huawei hedefine ulaşmış görünüyor zira satış rakamları geçtiğimiz yıl ile şu an için aynı.

2016 yılı hem üreticiler hem de kullanıcılar için bir hayli hareketli geçti ve geçmeye de devam ediyor. Çin’in önemli markaları arasında sayılan Huawei’de ürettiği akıllı telefon modelleri ile başarılı bir grafik yakaladı. Düzenlediği etkinlikte hem yeni telefonunu tanıtan hem de satış rakamlarını paylaşan şirket performansına dair detayları açıklamış oldu.

Huawei hem Çin’de hem de dünya çapında tanınan ve tercih edilen bir isim. Son olarak ülkesindeki bir etkinlikte boy gösteren şirket Nova serisine ait yeni akıllı telefon modellerinin duyurusunu yaptı. Aynı zamanda satış rakamlarına ait detayları da paylaştı. Yıl sonu yaklaşırken satış performansına yönelik durumu merak edilen Huawei’den şirket yetkilileri açıklama yaptı.

huawei-p9-08 Huawei 100 Milyon Akıllı Telefon Sattı! Huawei 100 Milyon Akıllı Telefon Sattı! Huawei P9 08

Yetkililer amiral gemi olarak tanımlanan Huawei P9 modelinin yalnızca beş ay içinde 6 milyon satıldığını ve buna karşılık Honor 8 modelinin de 1,5 milyon adede ulaştığının altını çizdi. Detayları içeren bu bilgilerin ardından elbette genel duruma yönelikte bir değerlendirme yapıldı.

Huawei şirket yetkilileri tarafından doğrulanan bilgi ile firmanın 100 milyondan daha fazla akıllı telefon satışını gerçekleştirdiğini öğrenmiş olduk. 2016’nın bitmesine bir iki ay kala açıklanan bu rakamlar bir aksilik yaşanmadığı takdirde 110 milyona ulaşabileceği yönünde tahminler yapılıyor.

Rakamlar her ne kadar dikkat çekici olsa da şu bir gerçek ki geçen yıla oranla yalnızca yüzde 5-10 arasında bir artış mevcut. Geçtiğimiz yıl şirket toplamda 100 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmişti. Bu yıl ise küçük bir artış söz konusu.