Google Akıllı Telefonları İçin Milyon Dolarlar Harcıyor!

Google Akıllı Telefonları İçin Milyon Dolarlar Harcıyor! Google Akıllı Telefonları İçin Milyon Dolarlar Harcıyor! google pixel android 640x360

Google tarafından geliştirilen Google Pixel telefonlar şimdiden haber konusu olmaya başladı. Zira şirketin yalnızca reklamlar için ayırdığı bütçe dahi bir hayli dikkat çekici.

Google akıllı telefon sektörüne iyi bir adım atabilmek adına elinden gelenin fazlasını yapacak gibi görünüyor. Şirketin ilk akıllı telefonları olma özelliğiyle satışa sunulması beklenen Google Pixel ve Pixel XL geçtiğimiz hafta görücüye çıkmıştı.

Yazılım anlamında sektörün önde gelen şirketleri arasında yer alan Google’ın ilk kez bir akıllı telefon geliştirmesi ve satışa çıkaracak olması zaten bir hayli ilgi çekmiş durumda. Ancak şirket bunu daha da garantilemek adına tanıtım reklamlarına yoğunlaştı ve adeta kesenin ağzını açtı. Öyle ki milyon dolarlık bütçe ile reklamlarına başlanan Google Pixel ve Pixel XL için yalnızca iki günde 3.2 milyon dolar harcandı.

google-pixel-spekulace-752x493 Google Akıllı Telefonları İçin Milyon Dolarlar Harcıyor! Google Akıllı Telefonları İçin Milyon Dolarlar Harcıyor! Google Pixel spekulace 752x493

Tabii tüm bunların şimdilik sadece iddiayla sınırlı kaldığını belirtmemiz gerek çünkü Google’ın yapmış olduğu bir açıklama bulunmuyor. Yine de şaşırtıcı olmayan durumu yorumlayan ajansların bundan daha fazlasının harcanacağına dair düşünceleri bulunuyor. Tanıtım için yüzlerce milyon doların Google tarafından verileceğine kesin gözüyle bakıyorlar.

Google Pixel ve Pixel XL için şimdiden milyonları gözden çıkaran şirketin daha büyük reklam kampanyaları üzerinde durduğu, bunlardan bir tanesinin de Amerika’daki Şükran Günü futbol karşılaşmaları olabileceği söyleniyor. Google Pixel ve Pixel XL telefonların 20 Ekim’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bilindiği gibi bir süre önce Samsung’un merakla beklenen telefonu Galaxy Note 7 sorunlara yol açmış ve piyasadan toplanmıştı. Ortamın Google için oldukça uygun olduğu düşünülürken Google Pixel ve Pixel XL için yapılan yüksek bütçeli tanıtımlarda fazlasıyla ilgi çekebilir. Fırsatı iyi değerlendirerek çıkaracağı telefonların kullanıcıların beğenisine sunmak isteyen Google bakalım tanıtım için kaç milyon doları daha gözden çıkaracak.