HTC One M8 Kamera Ayarları Düzeltme

HTC One M8 Kamera Sorunu HTC One M8 Kamera Ayarları HTC One M8 Kamera Ayarları Düzeltme htc one m8 kamera sorunu

Akıllı telefon alanında M10 gibi bir amiral gemisi ile yoluna devam eden firma HTC One M8 kamera ayarları konusunda sıkıntı yaşayanlar için çözüm yolları yayınladı. Bu çözüm yolları ile daha öncesinde ayarları bozulmuş yada istediğiniz ortamda istediğiniz kalitede çekim yapamayan kameralar istenilen ayarlara dönüş yapacak.

Kamera Ayarları Düzeltme

Pozlandırma, beyaz dengesi ayarlama ve ISO dengesi gibi hassas konuları kendiniz ayarlayarak en iyi çekimi yakalayabilirsiniz. Bunun için gerekli olan adımlar ise şu şekilde;[ads2]

  • Kamera simgesine dokunarak açılan uygulamadan ekran üzerinde bulunan üç noktalı simgeye dokunarak kamera seçenekleri menüsünü açın,
  • Önce Auto sonrasında ise ‘’M’’ simgesine dokunun,
  • Açılan ekran üzerindeki ayarları değiştirmek için dokunup kaydırıcı boyunca sürüklemeniz yeterli olur.
  • Seçtiğiniz ayarlardan bir tanesi ortama göre otomatik olarak değiştirilmesi için ‘’A’’ simgesine dokunmanız gerekiyor.
  • İşlem bittikten sonra tekrar üç nokta simgesine dokunarak kameraya dönüş yapabilirsiniz.

Belirtilen toplam 5 ayardan kendinize uygun olanı deneyerek bulabilirsiniz. Ancak bazı ayarları sabit tutup bazı ayarları da otomatik olarak ayarlamak isterseniz yukarıda anlatıldığı gibi ‘’A’’ simgesine dokunarak HTC One M8 kamera ayarları yapabilirsiniz.

HTC One M8 kamera ayarları HTC One M8 Kamera Ayarları HTC One M8 Kamera Ayarları Düzeltme htc one m8 kamera ayarlari

HTC One M8 Kamera Ayarlarının Bozulması

Özellikle kamera efektleri üzerine her gün yeni bir 3. Parti uygulamanın çıkması üzerine uygulama ile birlikte ortaya çıkan sorunlara firmalar güncelleme ile önlem alıyor. Ancak HTC firması bu güncelleme desteğini One M8 serisinde pek uygulamıyor. Oldukça az güncelleme alan One M8 serisi sık sık kamera problemlerinin yaşanmasına neden oluyor. En sık yaşanan sorunlar ve bu sorunların çözümleri ise şu şekilde;

  • İlk karşılaşılan hata HTC kamera pembeleşiyor hatası oldu. Özellikle gece çekimlerinde karşılaşılan bu hata ISO ayarlarının değiştirilmesiyle ortadan kalkabiliyor.
  • En sık karşılaşılan HTC kamera hataları içerisinde 2. sırayı alan hata ise kameranın odaklama problemi göstermesi oldu. Bu sorun genellikle F değerinin değiştirilmesi ile ortadan kalkabiliyor.
  • Üçüncü ve son karşılaşılan problem ise kamera efektlerinin doğru bir şekilde çalışmaması oldu. Ancak yaşanan bu problemin hemen hepsi kullanılan 3. Parti uygulamalar ile ortadan kalkabiliyor.

Firma tarafından HTC One M8 kamera ayarları üzerine yayınlanan çözüm yolu ileriki zamanlarda bir güncelleme şeklinde geleceği de bildirildi.