HTC 10 Bluetooth Sorunu Çözüldü

HTC 10 bluetooth sorunu Bluetooth Sorunu HTC 10 Bluetooth Sorunu Çözüldü htc10 bluetooth

Akıllı telefonlarda yaşanan sorunlara HTC 10 bir yenisini daha kattı. Kullanıcılardan gelen şikayetlerin bir çoğu HTC 10 bluetooth sorunu üzerine oldu. Diğer serilerde görülmeyen bluetooth bağlantısı yapmama sorunu HTC 10’da görülmesi sonrasında yapılan araştırmalar sonucunda çözüm yolu bulundu.

HTC 10 Bluetooth Bağlantı Sorunu Giderme

Herhangi bir işlem yapmadan önce bluetooth cihazı ile halihazırda var olan tüm eşleşmeleri silin telefonu yeniden başlattıktan sonra sorun giderildiyse diğer adımlara geçmenize gerek yok. Ancak buna rağmen hala bluetooth bağlanmıyor diye şikayet ediyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulamanız gerekiyor.

  • Bluetooth bağlantısı yapılacak cihazların yeterli şarjı olduğundan emin olun çünkü bazı zamanlarda güç tasarruf modu bluetooth bağlantısını kapatabiliyor.
  • Başa bir cihazla bağlantı halinde olmadığından emin olmalısınız aynı anda birden fazla cihazla bağlantı kuramazsınız. Özellikle bluetooth kulaklık veya akıllı saat gibi ürünler ile olan bağlantının kaldırılması gerekiyor.
  • Tüm bunlara rağmen bluetooth eşleşmesi yapılmadıysa ayarlar bölümünden bluetooth bağlantısına gelin,
  • Sonrasında sağ üstte bulunan üç nokta üzerinden gelişmiş ayarları açarak tüm verileri sil butonuna tıklayın,
  • Yapacağınız bu işlem elle eşleşme silmekten daha faklı olan geri plandaki ön bellek dosyalarını siliyor.

Uygulayacağınız bu işlemlerin kalıcı olarak bluetooth bağlantı problemini çözmüş olması gerekiyor. Ancak yapılan tüm işlemlere rağmen bluetooth eşleşmesi yapılamıyorsa cihazınızı yetkili servise vermeniz gerekiyor çünkü bu işlemler sonrasında yazılımsal olarak karşılaşılan problemlerin çözülmesi gerektiğinden dolayı sorunun hala yaşanması donanımsal sorunlar anlamına geliyor.

HTC 10 bluetooth bağlantısı Bluetooth Sorunu HTC 10 Bluetooth Sorunu Çözüldü htc 10 bluetooth

HTC 10 Problemlerinin Kaynağı

Genellikle HTC cihazlarında alüminyum kasaya geçtikten sonra birçok problemin görüldüğü biliniyor. HTC firması özellikle kullanıcılar ve diğer teknoloji şirketlerinin beklediği şebeke çekme problemini oldukça başarılı bir şekilde aştı. Ancak diğer yandan ısınma sorunu, kulaklık sorunu ve son olarak da HTC 10 bluetooth sorunu baş gösterdi.

Yaşanan tüm sorunların temel kaynağı kasanın alüminyum ve çelik karışımı ile yapılmasından kaynaklanıyor. Yapılan değerlendirmeler sonucunda teknoloji ürünlerini inceleyen firmalar kasanın metal ile yapılmasını elektronik aksamda stabil çalışmaya engel olduğunu belirttiler.[ads2]

HTC kullanıcılarının yaşadıkları sorun karşısında uygulamaları kapatma, verileri silme, aynı anda birden fazla uygulama ve oyunu açmama gibi tavizlerde bulunmaları gerekti.