Bilgisayarda Aynı Fotoğrafları Bulma

Yarış Kazan ile Yarışın ve Para Kazanın

Mahallenin Abisi – Android Oyunu / Oyna Kazan

Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

iPhone Mikrofon Sorununa Çözüm

Mobil 5 Temmuz, 01:49'de eklendi 963 Görüntülenme

Genellikle iPhone kullanıcıları görüşme yapabilme ve ses dosyaları ile aygıtlarını düzenleyebilme imkanına sahip oluyor. FaceTime gibi uygulamalar sayesinde basit ve hızlı bir şekilde iletişim kurulabiliyor. Ancak tüm bunlara rağmen tüm kullanıcıların ortak şikayeti iPhone mikrofon sorunu üzerine oluyor. Bu durumda genellikle ses seviyesi düşerek karşı tarafa yada ses kayıt cihazına ses geriden geliyor.

Çözüm İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle bir soruna sahip olup olmadığınızdan emin olmak için ses kaydedici ile kayıt yapıp kendi sesinizi dinleyin. Eğer mikrofon sesi kısık diyorsanız aşağıdaki adımları yapmanız gerekiyor;

  • Yapmanız gereken ilk olarak ses düzeyinin kısık olmadığından emin olmak oluyor.
  • Sonrasında ise mikrofon deliğini içerisinde toz varsa temizlemeniz sorunu yaşayan kişilerden %90’ının çözüme kavuşmasını sağladığı gibi sizin de iPhone mikrofon sorunundan kurtulmasını sağlayacak.
  • Ses uygulamaları kullanıyorsanız bu uygulamaları kaldırıp sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Genellikle uygulamaların doğru çalışmaması ilk aşamada anlaşılmadığından sistem uygulamalarına zarar vererek mikrofonun çalışmasını engeller.
  • IOS son güncellemesi varsa yükleyin, bazı durumlarda Apple bu hatayı sizden önce fark ederek bir güncelleme hazırlamış oluyor.
  • Mikrofon deliği boyutundaki bir tel benzeri maddeyi deliğe yerleştirin ve telin dışarıda kalan ucunu çakmak yardımı ile hafifçe ısıtın.
  • Isının diğer uca ulaştığını fark edince ısıtmayı bırakarak mikrofon denemesi yapın. Eğer bu işlem sonrasında iPhone mikrofon sorunu çözüldüyse donanımsal bir soruna sahipsiniz demektir. Yaptığınız bu işlem kısa süre sonrasında etkisini yitirerek mikrofonun eski haline dönmesine neden olur.
  • Ancak birden fazla bu işlemi uygularsanız diğer donanımlar zarar görebilir. Bundan dolayı bu işlemin başarılı olduğunu fark ettiğinizde bir servise giderek mikrofon kablolarında temassızlık olduğunu ve değiştirmelerini istediğinizi söyleyin.

Isıtma işlemi ile sorun çözümünde biraz teknik bilgiye sahip olmak yeterli oluyor. Ancak uzun süreli yada birden fazla ısıtma işlemi yapılması tüm telefonun kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir.

iPhone mikrofon iPhone Mikrofon Sorunu iPhone Mikrofon Sorununa Çözüm iphone mikrofon

iPhone Ses Sorunları

Kullanıcılar sadece mikrofon sorunundan şikayet etmeyip iPhone hoparlör sorunu şikayetlerinde de bulunuyorlar. Ses ayarlarını açmak isteyen iPhone kullanıcıları AppStore üzerinden yüzlerce ses düzeyi artırma ve Equalizer uygulaması indirebilirler.

Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course
download coolpad firmware
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

0
0
14 Şubat, 23:23
IOS 11.3 Bug Sorunu

IOS 11.3 Bug Sorunu

0
0
4 Aralık, 21:03
iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

0
0
1 Kasım, 22:20
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...