18000 mAh bataryalı Energizer P18K tanıtıldı!

Google bedava internet dağıtmaya başlıyor

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

instagram takipçi kasma 2019 (%100 Gerçek, Etkili ve Ücretsiz)

Hiç Çalışmadan 6 Yıl Maaş Alan Yazılımcı

Güncel, İnternet 20 Haziran, 23:40'de eklendi 7380 Görüntülenme

Teknoloji şirketlerinde programcı (yazılım) olarak çalışan Reddit kullanıcısı büyük bir işe imza attı. Yazılımcı yapması gereken tüm işleri otomatiğe bağlayarak 6 Yıl boyunca hiç kimseye farkettirmeden ve hiç çalışamadan 8 bin dolar maaş aldı.

ABD merkezli internet sitesinde yazılımcı olarak çalışan Reddit çalışanı yaptıkları ile tüm teknoloji şirketlerini şaşkına çevirdi.

8 BİN DOLAR MAAŞ

Reddit kullanıcısı FiletOfFish1066 (FOF), Bay Area olarak bilinen teknoloji şirketinde çalışıyordu ve 6 yıl boyunca maaş aldı. Hatta mesai saatlerinde League Of Legends oynadı, spor egzersizleri yaptı. Şirket içerisinde bulunan tüm sosyal aktivitelerde bulundu. 6 yıl boyunca ise sadece bunları yaptı. İş ile alakalı hiçbir şey yapmadı.

HERŞEY 8 AYDA OLDU

FiletOfFish1066 (FOF) kod isimli yazılımcı işe başladığı 8 ay boyunca sadece kendi işini yapması için özel yazılımlar kodladığını, bu 8 ay boyunca sadece ama sadece bu yazılım için uğraştığını söyledi. 8 ay sonunda yazılımı tamamlayınca, yazılımın kendisi yerine yapılması gereken tüm işleri yaptığını ve bundan da pişman olmadığını açıkladı.

İŞTEN ATILDI

Bu olayların duyulmasıyla birlikte tabii ki Reddit kullanıcısı FiletOfFish1066 (FOF) işten atıldı. Ancak bunun sadece kendisi için bir başlangıç olduğunu, diğer firmalara iş başvurusunda bulunduğunu belirtti. Yazılımcı arkadaşı bu çabasından ötürü tebrik ediyoruz. Adam yatarak para kazanmış helal olsun denir başkada bir şey diyemeyiz. Adam inanmış ve başarmış. 6 Yıl boyuncada şirkette tabiri caiz ise salağa yatması ve çaktırmaması gerçekten takdire şayan bir başarı yani bize göre…

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...