Hazine Söylentisi Şehri Karıştırdı

Hazine Söylentisi Şehri Karıştırdı Hazine Söylentisi Şehri Karıştırdı Hazine Söylentisi Şehri Karıştırdı ferhat ile sirinin sehrine ferhat tuneli 191778 627 409

Amasya’da yapımı başlanan Ferhat tuneli için kazı çalışmaları sürerken şehre yayılan söylenti ortalığı karıştırdı. Ferhat tüneli için kazı çalışmaları devam ederken Amasya’da yaşayan vatandaşlar arasında kazı sırasında çok yüklü miktarda altın bulunduğu iddiası yayıldı.

Ferhat ile Şirin hikayesinin yaşandığı rivayet edilen Ferhat Tüneli kazılarında ortaya atılan hazine bulundu  dedikodusu üzerine neredeyse tüm mahalleli tünel kazılarının bulunduğu yere gitti.

Dedikodunun ciddi boyutlara ulaşması ve kazı yerine halktan gelenlerin olması üzerine Belediye Başkanı açıklama yapmak zorunda kaldı.

NE HAZİNE NE DE MADEN YOK

Dedikodular üzerine kazıyı yerinde incelemeye giden Cafer ÖZDEMİR Bu projeye başlarken ‘Bu işi olmaz yapamazlar.’ Onların niyeti yer altındaki hazineyi aramak’ söylentilerini çıkardılar. Ancak 300 metre kazı yapılmasına rağmen vallaha maden dahi bulamadık açıklamalarını yaptı. Bu iddialar karşısında gülüp geçtiklerini belirtti.