Gümrüğe Takılan Ürünü Alma

Gümrüğe Takılan Ürünü Alma gümrüğe takılan Ürünü alma Gümrüğe Takılan Ürünü Alma gumrukleme

Arkadaşlar yurtdışı alışverişi yapan birçok insansın korktuğu konudur. Gümrüğe Takılan Ürünü Alma konusu buna bağlı olarak oldukça merak edilmektedir. Bu konuya değinmek gerektiğini düşündüm.

Ürünlerimiz bazen kanunlar doğru uygulandığından dolayı bazen ise kanunlar bilinmediğinden dolayı gümrükte kalabiliyor. Ancak ürünlerinin gümrükte kalmasının çoğu sebebi kalıplaşmış terimlerin PTT görevlileri tarafından da kullanılması yani bilinmesidir. Aslında PTT çalışanları kanunlar konusunda bilgilendirilmelidir. Çünkü bu kişilerin hatasını bir kişi değil alışveriş yapan binlerce kişi yaşamaktadır.

Kanunların sürekli değiştiği ve yeni kurallar geldiği PTT çalışanlarına anlatmak oldukça zor. Adamlar inanmıyor niye çünkü onlar PTT çalışanları onlardan iyi mi bileceksin, düşünce bu.

Ürünlerimizin gümrüğe takılmaması için ya da takıldıktan sonra yapılabilecekler konusunda birkaç noktaya değindim. Eğer sizlerinde Gümrüğe Takılan Ürünü Alma konusu hakkında yaşadığınız bir olay ya da bir sıkıntı varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ortak çözüm bulabilirsiniz ya da sizin sıkıntınıza biz çözüm bulabiliriz.

Konu Forumumuza açılmıştır. Konuyu FORUM’dan devam edebilirsiniz.

[ads2]

Gümrüğe Takılan Ürünü Alma Forumu İçin Tıklayınız

[ads2]

Gümrüğe Takılan Ürünü Alma gümrüğe takılan Ürünü alma Gümrüğe Takılan Ürünü Alma gumrukleme 300x146

Gümrüğe Takılan Ürünü Alma

[ads1]