Bilgisayar CD’yi Okumuyor Sorununa Çözüm

Ubuntu ‘’.deb’’ Uzantılı Dosyalar Yükleme Sorunu

Windows 10 Misafir Girişi Yetki Sorunları

Photoshop RAM Kullanımını Değiştirme

Gümrüğe Takılan Ürünü Alma

Alışveriş 1 Ocak 2016
5869 Okundu

Arkadaşlar yurtdışı alışverişi yapan birçok insansın korktuğu konudur. Gümrüğe Takılan Ürünü Alma konusu buna bağlı olarak oldukça merak edilmektedir. Bu konuya değinmek gerektiğini düşündüm.

Ürünlerimiz bazen kanunlar doğru uygulandığından dolayı bazen ise kanunlar bilinmediğinden dolayı gümrükte kalabiliyor. Ancak ürünlerinin gümrükte kalmasının çoğu sebebi kalıplaşmış terimlerin PTT görevlileri tarafından da kullanılması yani bilinmesidir. Aslında PTT çalışanları kanunlar konusunda bilgilendirilmelidir. Çünkü bu kişilerin hatasını bir kişi değil alışveriş yapan binlerce kişi yaşamaktadır.

Kanunların sürekli değiştiği ve yeni kurallar geldiği PTT çalışanlarına anlatmak oldukça zor. Adamlar inanmıyor niye çünkü onlar PTT çalışanları onlardan iyi mi bileceksin, düşünce bu.

Ürünlerimizin gümrüğe takılmaması için ya da takıldıktan sonra yapılabilecekler konusunda birkaç noktaya değindim. Eğer sizlerinde Gümrüğe Takılan Ürünü Alma konusu hakkında yaşadığınız bir olay ya da bir sıkıntı varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ortak çözüm bulabilirsiniz ya da sizin sıkıntınıza biz çözüm bulabiliriz.

Konu Forumumuza açılmıştır. Konuyu FORUM’dan devam edebilirsiniz.

Gümrüğe Takılan Ürünü Alma Forumu İçin Tıklayınız

Gümrüğe Takılan Ürünü Alma gümrüğe takılan Ürünü alma

Gümrüğe Takılan Ürünü Alma

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

E-Ticaret Uzmanı

Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da115 sorgu var. 0,889 saniyede yüklendi.