General Mobile 5 Plus Çıkış Tarihi Belli Oldu!

General Mobile 5 Plus General Mobile 5 Plus Çıkış Tarihi Belli Oldu! 215gm5plus

Özellikleri duyurulduktan beri ülkemizde binlerce insan tarafından beklenmeye başlanan GM 5 Plus’ın sonunda ne zaman çıkacağı belli oldu. Özellikleri ile bizleri kendine aşık etmeyi başaran 5 Plus, Nisan ayının 3. haftasından itibaren tüm anlaşmalı satış noktalarından satışa başlayacak.

 

General Mobile son senelerde yaptığı ataklar ile telefon sektörüne yeni bir ses getirmeyi başarmıştı. General Mobile Discovery ile ülkemizde neredeyse 3 kişiden birinde bulunan bu telefon, Google ile yaptığı anlaşmalar ile bir adım daha ileri gitti ve Türkiye’de android güncellemelerini ilk alan telefonlar üretmeye başladı.

 

General Mobile 5 Plus Çıkış Tarihi Belli Oldu! General Mobile 5 Plus General Mobile 5 Plus Çıkış Tarihi Belli Oldu! 215gm5plus

General Mobile 5 Plus Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Son olarak yaklaşık 2 ay öncesinde tanıtımı yapılan 5 Plus ile büyük bir heyecanla beklenen marka, Twitter adresi üzerinden bu telefonun çıkacağı tarihi açıkladı. Nisan ayının 3. haftasında satışa sunulacağı açıklanan tweette anlaşmalı satış noktalarından alınabileceği da bulunuyor.

[ads1]Peki, bu telefon beklenenleri karşılayacak mı ve telefon severlere ucuz fiyata iyi telefon alma zevkini tattırabilecek mi? Bu konu hakkında özelliklerine biraz göz atalım ve kararı siz verin.

General Mobile 5 Plus Özellikleri

  • 5.5 inç büyüklüğünde ve 1920 x 1280 piksel çözünürlükte bir ekran
  • Snapdragon 620 işlemci, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı (128 GB’a kadar genişletilebilir)
  • Selfie meraklıları için yapılmış 13 MP ön kamera ve fotoğrafçıların olmazsa olmazı 13 MP arka kamera
  • Gorilla Glass 4 ie maksimum ekran koruma
  • Son teknoloji olarak bilinen USB-C
  • 4.5G destekleme özelliği (Cat 7 kategori yani 100 Mpbs upload, 300 Mpbs download)

Telefonun özellikleri bunlar. Sırf ismi olduğu için 2000 TL fiyat biçilen telefonlara verecek paranız yoksa ve aynı performansı istiyorsanız, sizin için bir alternatif olabilir. Son olarak fiyatından da bahsedelim ve yazımızı sonlandıralım. Bu güzel özelliklere sahip olan telefon Nisan ayının 3.haftasından itibaren 999 TL gibi bir fiyata satışa sunulacak.[ads2]