Dünyanın En İnce Laptopu!

dünyanın en İnce laptopu Dünyanın En İnce Laptopu! HP Spectre 13 Dunyanin en ince dizustu bilgisayari83664 3

Son zamanlarda çoğunlukla telefon tanıtımları ön plana çıkıyor. Her gün yeni bir telefon çıkıyor ve mecburen telefon incelemeleri öncelik kazanıyor. Ancak bilgisayar sektöründe de gelişmeler olmaya devam ediyor ve HP ,incelik bakımından Apple ile yarışabilecek bir diz üstü bilgisayar üretecek. Zariflik ve incelik denince akla ilk gelen markalardan olan Apple ise bu girişime nasıl geri dönüş verecek merak konusu.

İleri gelen bilgisayar üreticilerinden biri olan HP, diz üstü bilgisayar sektöründe dengeleri değiştirecek bir bilgisayar ile karşımıza çıkmayı planlıyor. Çıktığında dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı ünvanını alacak olan Spectre, ultrabookların şahı olacak gibi gözüküyor.

Dünyanın En İnce Laptopu dünyanın en İnce laptopu Dünyanın En İnce Laptopu! HP Spectre 13 Dunyanin en ince dizustu bilgisayari83664 3

Dünyanın En İnce Laptopu

HP, Apple’ın Hangi Ürününe Fark Atacak?

Yeni çıkacak Spectre isimli dizüstünden bahsedecek olursak, ilk dikkat çeken şey logo tasarımı oluyor. Çok sadece ve güzel bir tasarımla yapılmış olan logoya, bilgisayarın şıklığı da eşlik ediyor. Ekran büyüklüğü olarak Apple Macbook’lardan daha büyük ancak incelik olarak Macbook’ları geçecek.

Kaliteli İşçilik!

13.3 inç ve Full HD bir ekran ile karşımıza çıkacak olan Spectre, 10.4 mm kalınlığında olacak. Kalınlık olarak bir kalem pil ile aynı kalınlıkta olması laptopun diğer bir güzel yanı. Alüminyum alaşım ile yapılan Spectre, sağlamlığı ile de adından söz ettirecek gibi gözüküyor.[ads1]

Teknik Özellikleri  

Spectre’de 6.nesil Core i5 ve i7 işlemci olmak üzere iki farklı tür işlemciye yer verilmiş. 512 GB’a kadar SSD kullanımına izin veren bilgisayarda, USB-C teknolojisi ve Thunderbolt gibi yenilikçi gelişmeler mevcut. Ses sisteminde de sıkıntı yaratmayacak olan Spctre’de, Bang & Olufsen stereo hoparlörleri kullanılacak. 

Tüm bu özelliklere sahip olan yeni Spectre, Haziran ayında satışa sunulacak. Yurt dışında 1399 Euro’dan satışa çıkacağı düşünülen bilgisayarın Türkiye’ye geldiğinde yaklaşık olarak 4000 TL gibi bir fiyatı olacak.