İleride Hangi Meslekler Önemli Olacak

Gelecekte Hangi Meslekler Önem Kazanacak İleride hangi meslekler Önemli olacak İleride Hangi Meslekler Önemli Olacak para meslek 660x330

İleride Hangi Meslekler Önemli Olacak

Eğitim hayatına başlayan gençler için doğru meslek seçimi oldukça önemlidir. Çünkü revaçta olan meslekler her on yılda bir değişir. Bazı mesleklerin eğitim sırasında puanı düşük olmasına rağmen birkaç yıl içinde değer kazanabilir. İş bulma ve yüksek maaş atakoykbb.com konusunda sağladığı avantajlar, gelecekte daha rahat bir hayat sürme olanağı yaratacaktır. Son on yıl içinde hızla gelişen teknoloji, yeni ve aranan meslekleri gündeme taşımaktadır. Dünyada yapılan araştırmalar neticesinde, en çok eleman ihtiyacı duyulacak meslekler, şu şekilde sıralanabilir;

Sağlık Sektörü Her Zaman Gözde Meslekler Arasında Yer Alır

Hemşirelik; sağlık sektörü, her daim ihtiyaç duyulan bir alandır. Doktor ve hemşire ihtiyacı her zaman bulunur. Özellikle seçme öğrencilerin yerleştiği tıp, ortalama yaşam süresinin uzaması nedeni ile her geçen gün önem kazanmaktadır. Yaşlı bakımı hemşirelerine ihtiyaç gün geçtikçe artış gösterecektir.

Fizyoterapist; 2025 yılına kadar hızla istihdam sağlayacağı tahmin edilen meslekler arasında yer alır. Spor yapmayan, hareketsiz kişilerin, engelliler ve kas kemik sorunu olan hastalar için fizyoterapistin önemi büyüktür. Geleceğin en gözde meslekleri arasında yer alır.

Tıbbi sonografi Uzmanı; hiçbir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kontrol ve tedavi şansı yakalamak için tıbbi sonografi uzmanlarına ihtiyaç var. Gebelik süresince elle müdahaleye gerek kalmadan cenini gelişimini izleyen tıbbi sonografi uzmanları sağlık sektörünün gözde meslekleri arasında yer almaktadır.

Bilgisayar Eğitimi Gerektiren İşler

Dijital çağda yaşamamıza bağlı olarak hemen her meslek gurubu için iyi derecede bilgisayar bilmek zorunludur.

Uygulama geliştirici; mobil uygulamaların her geçen gün önem kazandığı bilinmektedir. Amerika’da yapılan araştırmalar neticesinde uygulama geliştiricilerin %20 oranında büyüme gösterdiği açıklanmıştır. Gelecekte önem kazanacak meslekler arasında yer alır.

Pazar araştırma analisti; ismi yeni duyulmaya başlayan meslekler arasında yer almaktadır. Ürünün piyasaya sürülme anından itibaren pazardaki rekabeti tüm ayrıntıları ile izleyen Pazar araştırma analisti, gelecekte en çok ihtiyaç duyulan meslekler arasında yer alıyor.

Bilgi güvenliği uzmanı; dijital dünyada saklanan bilgilerin güvenliği oldukça önemlidir. Çünkü büyük şirketlerin tüm bilgilerini barındıran sistemler, hackerler tarafından her an kırılabilir. Hazırlanan planların başka şirketlere satılması ise oldukça büyük bir tehlikedir. Bilgi güvenliği uzmanı sayesinde, şirketlerin verileri daha güvenli şekilde saklanabilir. Önümüzdeki on yıllık zaman diliminde en çok ihtiyaç duyulması beklenen meslekler arasında yer alır.

Bilgisayar sistem analisti; günümüzde yoğun bilgisayar kullanımına bağlı olarak, her geçen gün ilgi gösterilen meslekler arasında yer alır. Araştırma geliştirme şirketlerinin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve karşılanması açısından gereksinim duyulan ve iyi bir bilgisayar eğitimi gerektiren işler arasındadır. Önümüzdeki on yıllık süreçte en çok ihtiyaç duyulacak meslekler arasında ilk sıralarda yeri tartışılmazdır. Bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar programcılığı gibi bölümleri bitiren kişilerin, birkaç kursa giderek bilgisayar sistem analisti olması mümkündür.

Kaynak