Otomobiller SIM Kart İle Buluşuyor!

[object object] Otomobiller SIM Kart İle Buluşuyor! digital arac

Teknoloji dünyası her geçen gün gelişirken otomobillerin de bu anlamda ileri bir seviyeye taşındığını söylemek mümkün. Elektrikli, sürücüsüz araçlar ile ilgili haberler ve gelişmeler sürerken bu defa SIM kartlı otomobillerin devri başlıyor.

Teknoloji durmadan ilerlemeye devam ediyor ve şüphesiz otomobil dünyası da bundan nasibini alıyor. Birçok şirket bugüne dek kendine ait sürücüsüz ve elektrikli otomobil modellerini geliştirerek tanıttı. Bu anlamda çalışmaların hızlanması yeni teknolojiler içinde uygun zemini hazırlıyor.

Yapılan haberlere bakacak olursak yakın halkalivestelservisi.com
tarihte arabalara SIM kart takılması mümkün hale gelecek. Peki, bu nasıl olacak? Elbette böyle bir teknolojinin oluşması için ciddi bir şekilde çalışmaların yürütülmesi ve altyapının hazırlanması gerekiyor. Ayrıca bütçe açısından da sıkıntı yaşanmaması gerekiyor.

GPRS ve WiFi altyapıları sayesinde veri iletişiminin mümkün olduğu günümüzde SIM kartların otomobillerle bütünleşmesi konusunda önemli görevler bulunuyor. Bilhassa operatörlerin konuyla yakından ilgilenmesi gerekiyor.

1415699703_araciniz-icin-olmazsa-olmaz-teknolojik-aksesuarlar-basin-bulteni-mobilcadde1 [object object] Otomobiller SIM Kart İle Buluşuyor! 1415699703 araciniz icin olmazsa olmaz teknolojik aksesuarlar basin bulteni mobilcadde1 300x225

Yakın gelecekte otomobillerin konsolunda SIM kartların yer alması hayal olmaktan çıktı. Bu yönde çalışmalarını sürdüren şirketler önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Ülkemizde ise sistem çoktan denendi ve başarılı sonuçlar alındı.

Otomobil sektöründeki önemli isimlerden oluşan Otomotiv Distribütörleri Derneği bir araya gelen Vodafone şirketinin temsilcileri konu ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. 47 otomobil markasını temsil eden dernek Dijitalleşme Toplantısında Vodafone ile buluştu.

Vodafone Arena’da yapılan toplantının içerisinde Nesnelerin İnterneti ile Makineler arsı İletişim çözümlerine sahip internet bağlantısı sunan aracında tanıtımı yapıldı.

Elektrikli otomobil çözümleriyle gelişen teknoloji daha sonra sürücüsüz araçlar ile bir araya geldi. Bu anlamda gerek Google gerekse Tesla gibi önemli şirketler kendi araçlarını üreterek tanıtımını yaptı. Bu defaki yenilik ile SIM kartı otomobillerle buluşturmak amaçlanıyor. Konuyla ilgili gelişmeler ise yakından takip ediliyor.