Snapchat Reklamlar İle Buluşuyor!

[object object] Snapchat Reklamlar İle Buluşuyor! snapchat icon medium 1920 1

Sosyal medya uygulamaları kullanıcılarla yeni özellikleri buluşturmaya devam ediyor. Güçlü isimler arasında yer alan Snapchat son yeniliği ile reklamları birleştirmeyi amaçlıyor.

Snapchat geliştirildiği günden bu yana kullanıcıların ilgisini çekmiş ve gittikçe popülerleşmeye devam eden bir sosyal medya platformu. Sahip olduğu farklı özellikleri ve yirmi dört saat içerisinde yüklenen fotoğraf ve videoların silinmesi ile daha çok insanı kendine çekmeye devam ediyor. Bir gün içerisinde neredeyse 100 milyon kişiye hitap eden uygulama, reklamları da bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Özellikle son dönemde başka şirketler tarafından satın alınmak istenen Snapchat’in Facebook ile adı sirinevlerspot.com anılmıştı. Ancak Facebook satın alma girişiminde başarısız olmuştu. Daha sonra Instagram’a getirilen Hikayeler Özelliği adeta bir mücadelenin tekrar başlaması gibiydi.

feat-27-400x240 [object object] Snapchat Reklamlar İle Buluşuyor! feat 27 400x240

Boş durmak istemeyen Snapchat’te bunun üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı ve birkaç özelliği devreye sokmaya karar verdi. Bunlar arasında öncelik otomatik snap izleme özelliğine verildi. Listesindeki bazı kişilerin hikayesini izlemek istemeyen kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanan güncelleme değiştirilecek. Yerine hikayesini görmek istediğimiz kişilerden bir liste hazırlayabilmemiz için yenilik getirilecek.

Snapchat’e gelecek olan bir diğer farklılık ise reklam alanında olacak. Yeni bir gelir kapısı oluşturmak isteyen şirket izleme listesindeki snaplarin arasına reklam almaya karar verdi. Bazı kullanıcılar liste oluşturmadan bir tane snap izlemek isteyebilir. Bu durumda da snap kapandığında reklam devreye girecek.

Bilindiği gibi Instagram’a gelen hikayeler özelliği ana sayfanın en üstünde yer alıyor. Ancak Snapchat’te durum daha farklı. Keşfet sekmesinin altında yer alan hikayeler kullanıcıların sayfada biraz aşağı inmesini gerektiriyordu. Bu düzende değiştirilecek ve keşfet bölümü alt kısma alınacak.

Güncelleme üzerinde çalışmalarını tamamlamak üzere olan Snapchat yönetimi önce Android kullanıcılarının bir kısmına yenilikleri sunacak. Ardından tüm Android ve iOS kullanıcıları güncelleme ile buluşacak.