Diyetinizi Korumayı Sağlayacak Kolye Üretildi

diyet Diyetinizi Korumayı Sağlayacak Kolye Üretildi autodietary food necklace

Çoğu insan kilolarından şikayeti olduğu için diyet ve spor yapmaya başlamıştır. Ancak bu diyet işi bir süre sıkmaya başlar ve gizliden gizliden abur cubur yemeler, öğünlerde kalorili yemekler yemeler başlar. Bu da diyetinizin başlamadan bitmesine neden olur. Ancak artık diyetinizi sağlama alabilmeniz için teknoloji geliştirildi. University at Buffalo’da üretilen bir kolye yediğiniz besinleri anlayabiliyor.

Diyetinizi Korumayı Sağlayacak Kolye Üretildi diyet Diyetinizi Korumayı Sağlayacak Kolye Üretildi autodietary food necklace 225x300

Diyetinizi Korumayı Sağlayacak Kolye Üretildi

Gerek sağlıklı yaşam gerekse de kilolardan kurtulmak amaçlı yapılan diyetler kısa süre sonra sıkmaya başlayabiliyor. Çoğu zaman vakit bulamadığımız için, çoğu zaman da ”Amaan! Arada bir kaçamak yapsak ne olur?” diye düşünerek diyetimizi bozabiliyoruz. Eğer siz de diyet yapmaya başlayıp da sonunu bir türlü geçiremeyenlerdenseniz, üretilen bir teknoloji sizin için diyetinizi kontrol edebiliyor. University at Buffalo’da görev yapan araştırmacılar boğazınızdan geçen yemekleri kontrol edebilen bir kolye geliştirdi ve bu kolyenin diyet yapan insanlar için çok faydalı olduğunu savundular. Kolyenin özelliği ise siz yediklerinizi yutarken çıkardığınız sesi, yutkunmanızı ve çiğnemenizi analiz etmesi. Bu analiz sonuçlarını belleğindeki bilgiler ile karşılaştıran kolye yediğiniz yiyeceklerin diyetiniz ne kadar iyi olduğu hakkında tahminler bulunabiliyor.

[ads1]
Öyle ki yediğiniz yemeğin diyetinize uygun olup olmadığını bile kolye sayesinde anlayabiliyorsunuz. Şimdilik yediğimiz yemeklerin %85 gibi bir oranını doğru şekilde tahmin edebilen kolye, üzerindeki bir sistem sayesinde akıllı telefonlarınıza bildirim yapıyor. Yemekten önce atıştırmalıklardan birkaç tane yemeniz kolyenizin sizi uyarması için ve akıllı telefonunuza bildirim yollaması için yeterli bir sebep. Örneğin öğle yemeğinden önce canınız istedi ve abur cubur tükettiniz. Kolyeniz bunu tespit ediyor ve akıllı telefonunuza yemeklerden önce abur cubur yemeyi keserseniz daha sağlıklı besleneceğiniz hakkında bir bildirim yolluyor.

[ads2]
Son söz olarak siz diyet yapmak istemiyorsanız bu kolye sizi etkileyerek diyet yapmanıza neden olmuyor, bunu baştan belirtelim. Diyete gönlünüz varsa ve yapacağınızı düşünüyorsanız bu kolyeyi alabilirsiniz.