Cerablus’ta Tankımıza Saldırdılar 1 Şehidimiz Var

Cerablus'ta Tankımıza Saldırdılar 1 Şehidimiz Var cerablus'ta tankımıza saldırdılar 1 Şehidimiz var Cerablus’ta Tankımıza Saldırdılar 1 Şehidimiz Var cerablus ta turk tanki vuruldu 1 asker yarali x 8733987 8812 z2

Türk Silahlı Kuvvetleri  Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye’nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör tehditlerine karşı yürütülen “Fırat Kalkanı” harekatında,

PYD üyelerince iki tankımıza Rus yapımı lazer güdümlü Cornet ATGM tanksavar füzesi ile saldırılar gerçekleştirildi. Tanklarımız bu saldırılar sonucu hasar alırken 3 askerimiz yaralandı maalesef 1 askerimiz şehit düştü.

YARALI 3 ASKER GAZİANTEP’E GETİRİLDİ

İki tankımıza YPG – PYD üyeleri tarafından atılan roket sonucu şehit olan askerin cenazesi ile yaralanan 3 asker, helikopterle Türkiye’ye getirildi. Yaralı askerler, Gaziantep’teki hastanelerde tedavi altına alındı.

Bu arada şehidin cenazesinin Gaziantep’te düzenlenecek törenin ardından memleketine uğurlanması bekleniyor.

ŞEHİDİMİZİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Cerablus harekatımızın ilk şehidinin Tank şoförü uzman çavuş Ercan Çelik’in olduğu anlaşıldı. Şehidin ailesine acı haber verildi.  Düzce’nin Akçakoca ilçesinde yaşayan baba ocağına ateş düştü.

ŞEHİDİN EŞİ HAMİLEYDİ

Ağıtların yükseldiği baba ocağında sağlık ekipleri hazır bekletilirken, şehit askerin naşının yarın baba ocağı Akçakoca’da toprağa verileceği öğrenildi. Muhammet ve Şehnaz çiftinin iki erkek çocuğundan en küçüğü olan şehit Uzman Çavuş Ercan Çelik’in sağlık memuru olan eşinin ise hamile olduğu öğrenildi.