Casper Excalibur Dizüstü Bilgisayar İncelemesi

Casper Excalibur Dizüstü Bilgisayar İncelemesi Casper Excalibur Dizüstü Bilgisayar İncelemesi Casper Excalibur

Son dönemin popüler bilgisayar modellerinden olan Casper Excalibur incelemesi ile karşınızdayız. Son birkaç yılda bilgisayar oyuncularına yönelik arkalar yeni model bilgisayarlar üretmeye başladı. Casper, Msı, Asus gibi markalar oyuncu özellikli bilgisayarlarını piyasaya sürerken bunlar arasındaki rekabetler giderek artmaya başladı.

Casper Excalibur, oyunculara yönelik üretilen bilgisayarlardan sadece biri. Ram belleği, işlemcisi, ekran belleği gibi özellikleri üst düzey olan bu dizüstü bilgisayara birde yakından bakalım..

Önce bu bilgisayarların standar özelliklerine bir göz atalım.[ads2]

İşlemci : Intel® Core™ i7 HQ İşlemci 2.6GHz

İşletim sistemi : Windows 10 Home

Ekran Kartı : GeForce® GTX™ 960M 4GB DDR5

Hard disk : 1TB HDD + 120GB SSD

Bellek : 16 GB DDR4 RAM

Özel : FHD, Anti-Glare, IPS

Casper Excalibur ile üst düzey bir masaüstü bilgisayarda yaşadığınız hazzı bu bilgisayarda da yaşamanız için Nvdia‘nın üst düzey ekran kartı GTX 960M DDR5 özelliğiyle bu bilgisayarda yerini almış durumda. Ayrıca depolama konusunda ise yüksek kapasitesi ile dikkat çekerken diğer taraftan da performansı düşünerek ssd teknolojisi ile güçlendirilmiş. Ram bellek konusunda ise 16 gb ddr4 gibi üst düzey bir bellek ile güçlendirilirken, diğer taraftan da güç tasarrufu sağlıyor.

6. nesil intel i7 işlemci mimarisi kullanılan Casper Excalibur’da turbo boost sayesinde de işlemci hızınızı %40 oranında artırma imkanına sahipsiniz. 6 mb önbelliği bulunuyor. 15.6 inç 1920*1080 çözünürlüğe sahip full hd ekranı ile de oynadığınız oyunlarda, izlediğiniz videolarda gerçeklik hissini sonuna kadar yaşayacaksınız.

Özellikle Lenovo dizüstü bilgisayarlarda tercih edilen aydınlatmalı klavye teknolojisi bu bilgisayarda kullanılmış.

Son dönemin popüler ses sistemlerinden bir olan Dolby Digital Ses Sistemi Casper Excalibur’un tercihlerinden olmuş.

Diğer standart özellikler bluetooth, usb 3.0, hdmı gibi yine excaliburda yer alıyor. Casper Excalibur’un ağırlığı ise 3,4 kilogram.