Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Boot Device Not Found Hatası Çözümü

Genel 13 Kasım, 15:01'de eklendi 3077 Görüntülenme

Boot Device Not Found Hatası Çözümü hakkında bilgi paylaşımı ile karşınızdayız. Öncelikle bu hatayı almanıza neden olan birden fazla sebep yoktur. Bu hatayı ya bir format attıktan sonra almışsınızdır. Ya da durduk yere böyle bir hata meydana gelmiştir. Genelde HP marka eski bilgisayarlarda verilen bir hatadır. Ancak son zamanlarda FreeDos işletim sistemi ile gelen bilgisayarlar da da görülmektedir.

Öncelikle bu bir hard disk arızası değildir. Bu konudan emin olabilirsiniz ve endişelenmeyiniz. Bu hatada bize demek istediği ben bilgisayarı açacak İşletim sistemi yüklü bir hard disk bulamadım. Bulmam için ayarlamaları yap demektir.

İşte hatanın bir ekran görüntüsü

Boot Device Not Found Hatası Çözümü boot device not found hatası Çözümü Boot Device Not Found Hatası Çözümü q

Boot Device Not Found Hatası Çözümü

Bu hatanın sebebi yüklenilen işletim sistemini ya UEFİ olmasıdır ya da olmamasıdır.

Yani bilgisayarınız UEFİ ayarlarında kalmıştır. Ancak işletim sisteminiz UEFİ değildir. Bu yüzden hard diski tanımaz. Ya da tam tersi olmuştur. Bilgisayarınız UEFİ ayarlarında değildir ancak siz UEFİ bir işletim sistemi yüklemişsinizdir.

Hemen bilgisayarımızın BİOS ayarlarına giriyoruz. Bilgisayardan bilgisayara değişiyor ama genelde F10, F2, DEL tuşları BİOS ayarlarını açmaktadır.

BİOS ayarlarına girdikten sonra BOOT menusune geliyoruz. Bazı bilgisayarların BİOS ekranında UEFİ sekmesi direk bulunmakta iken bazılarında bu ayar

BOOT MODE

ATTEMPT SECURE BOOT

SECURE BOOT

LEGARY SUPPORT

adlı olabilir dediğim gibi bilgisayardan bilgisayara değişiyor ben size kabataslak anlatıyorum. Olayın mantığını anlamanız için. Bu ayarlar ENABLE ise DİSABLE yapın ya da DİSABLE ise ENABLE yapın daha sonra F10 tuşuna basın bu tuş yaptığınız ayarları kayıt eder ve sayfayı kapatır. Bu ayarları kurcaladığınız da bilgisayarınız açılacaktır.

Ayarları kabataslak herhangi bir bilgisayar markasına bağlı kalmaksızın anlattım ki olayın mantığı anlaşılsın eğer bir bilgisayar üzerinden anlatsam diğer bilgisayarda o ayarlar olmadığı için yapamayacaksınız. Hiç yoktan hatanın neden olduğunu anladınız. Eğer yapamazsınız GOOGLE amcaya hemen bilgisayarınızın markası ile atıyroum Casper UEFİ ayarları şeklinde aratın ve nasıl yapıldığına bakın.

İlginize teşekkür ediyorum Selametle…

Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
udemy paid course free download
download redmi firmware
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...