Bilgisayarınıza Android Yükleyin

bilgisayarınıza Android Yükleyin bilgisayarınıza android yükleyin Bilgisayarınıza Android Yükleyin android live wallpaper

Merhaba değerli okurlar, çok farklı bir konu ile tekrar karşınızdayız. Bilgisayarınıza Android Yükleyin adlı değişik yazımızla sizlerleyiz.

Bildiğiniz üzere android gerçekten telefon ve tablet sektöründe büyük bir patlama yaptı. Teknolojiye yeni renk ve canlılık kattığı şüphesiz. Bu calılığı notebook ve masaüstü bilgisayarınıza da katabilirsiniz. Mouse ve klavyeniz ile bir windows ya da linux kullanır gibi Android işletim sisteminizi kullanabilirsiniz. Oldukça basit adımlarla bilgisayarınızı bir android cihaza çevirebilir, internete girebilir, whatsapp, facebook kullanabilirsiniz.

[ads1]

Laptop ve masaüstü bilgisayarınıza android yükleyin, tüm bu işlemleri yapmak için bir adet Flash Disk‘e ihtiyaç duyacağız. Ve sizlere güzel bir haberim var anlatacağım yöntem ile flash disk’inize kurulum yapcaksınız. Flash Disk’inizi takmadığınız zaman normal olarak windows ya da benzeri kullandığınız işletim sisteminizi kullanabilirsiniz. Android kullanacağınız zaman Flash Diski takmanız ve bilgisayarınızın bios ayarlarından Flash Disk olarak başlatmanız yeterlidir.

 

Öncelikle Android x86 yazılımını indiriyorsunuz. Anlatacağım tüm materyaller konu altında mevcuttur. 64 bit yazılımı olmadığı için malesef Android x86 kuracağız şimdilik kullanabileceğimiz tek sürüm bu. Bilgisayarınıza android yükleyin.UNetbootin adlı yazılımı indiriyoruz. Yine materyaller aşağıda ulaşabileceksiniz. UNetbootin programın hangi işletim sistemini kullanıyorsanız ona uygun olanı indiriniz. UNetbootin programında ‘Disk İmage’ kısmının karşısındaki ‘…’ alana tıklayarak indirdiğimiz Android x86 dosyasını seçiyoruz.

Pencerenin en altında bulunan ‘Type’ kısmında ‘USB Driver‘ seçiyoruz ve Drive: Kısmında ise Flash Diskimizin Harfini seçiyoruz. Örn. Çıkarılabilir Disk F yazıyor ise ‘F’ Flash Diskinizin harfidir. Resimli Anlatım Resim 1-2-3’dir.

Daha sonra OK butonuna tıklayarak Android x86 yazılımını Flash Diskimize kopyalıyoruz. Bilgisayarınızın ve Flash Diskinizin hızına bağlı olarak biraz uzun sürebilir. Bu adımları geçtikten sonra Flash Diskimizi bilgisayarımıza takılı vaziyette bilgisayarı kapatıyoruz ve bilgisayarımızın açılıştaki Bios Ayarlarına Yada Boot Menusune gelerek Flash Disk’ten başlatmasını sağlıyoruz.

[ads1]

Mavi bir ekran karşınıza gelecek ilk gelen ekrandan. ‘Installation – Install Android-x86 to harddisk seçeneğini seçiyoruz. En altta yer alan seçenektir. Detaylar Resim 4-5’te anlatılmıştır. Daha sonraki ekranda bize disk seçimi gelecektir. Burada eğer kendi hard diskinizi seçerseniz işletim sisteminiz silecek ve android kuracaktır. Ancak biz böyle olsun istemiyoruz ve gelen ekrandan Flash Diskimizi seçeceğiz Androidi Flash Diskimize kuracağız.

Biraz bekledikten sonra artık Android işletim sistemimiz açılacak ve normal bir bilgisayar kullanır gibi Bilgisyarımızı kullanacağız. Dokunmatik kullanır gibi Mouse ile tüm işlemleri yapabilirsiniz. Whatsapp, Twitter ve oyun yükleyebilirsiniz. Ayrıca atılan herşey hafızada kalır. Başka bir bilgisayarda bile kaldığınız yerde kullanıma devam edebilirsiniz. Oyun oynayabilir, levelleri geçebilirisiniz. Tablet kullanır gibi düşünün kendinizi.

Şimdiden hayırlı olsun. Bilgisayarınıza Android Yükleyin..

[ads2]

Bilgisayarınıza Andorid Yükleyin Resimli Anlatımı

bilgisayarınıza Android Yükleyin bilgisayarınıza android yükleyin Bilgisayarınıza Android Yükleyin 1

bilgisayarınıza Android Yükleyin

bilgisayarınıza Android Yükleyin bilgisayarınıza android yükleyin Bilgisayarınıza Android Yükleyin 2

bilgisayarınıza Android Yükleyin

bilgisayarınıza Android Yükleyin bilgisayarınıza android yükleyin Bilgisayarınıza Android Yükleyin 3

bilgisayarınıza Android Yükleyin

bilgisayarınıza Android Yükleyin bilgisayarınıza android yükleyin Bilgisayarınıza Android Yükleyin 4

bilgisayarınıza Android Yükleyin

bilgisayarınıza Android Yükleyin bilgisayarınıza android yükleyin Bilgisayarınıza Android Yükleyin 5

bilgisayarınıza Android Yükleyin

Tüm İşlemler Bu kadar basit artık dilediğiniz gibi androidinizi kullanabilirsiniz.

[box type=”warning” ]Flash Diskiniz Raw dosya sistemine dönmektedir. Artık Android yazılımından başka amaçlar için kullanamazsınız lütfen bunu dikkate alın[/box]

Bilgisayara Andorid Yükleyin adlı makalemizden şimdilik bu kadar

MATERYALLER

[ads2]

Android x86 İndir

Android Unetbootin