Amazon Uçak Filosuyla Göz Kamaştıracak!

Amazon Uçak Filosuyla Göz Kamaştıracak! Amazon Uçak Filosuyla Göz Kamaştıracak! 001 Boeing 767 22001

Amazon sahip olduğu hizmetleri geliştirmek için sıkı çalışıyor. E-ticaret konusunda hatırı sayılır bir yere gelen şirket kargo hizmetlerinde kullandığı Prime isimli filosuna kattığı uçakları ile göz doldurdu.

Amazon şirketinin müşterileri için sağladığı kargo hizmeti bulunuyor. Bunu geliştirmek adına oluşturdukları filoya tam 40 yeni uçak dahil eden firma Atlas Air ve ATSG isimleriyle anlaşmaya vardı. Kiralama sonucunda Amazon filosuna katılan uçakların ilk etapta bakımlarının yapılması, daha sonrada uçuşlara başlaması bekleniyor.

Amerikan merkezli Amazon kendisini daha fazla geliştirmek ve hızlı kargo hizmetini kolaylıkla verebilmek için Prime isimli filoyu kurdu. Yapılan son hamlenin ardından ise şirket CEO’su Jeff Bezos konuyla ilgili daha geniş bir ağa sahip olmanın hedeflendiğini söyledi.

Amazon-to-establish-in-Gujarat Amazon Uçak Filosuyla Göz Kamaştıracak! Amazon Uçak Filosuyla Göz Kamaştıracak! Amazon to establish in Gujarat 1024x576

Peki, bu adımdan önce şirketin filosunda kaç adet uçak bulunuyordu?

Amazon Prime isimli filoda şu ana dek 11 kargo uçağı ile 4 bin kamyon treyleri yer alıyor. Mevcut durumun daha ileri seviyeye taşınması adına CEO tarafından 40 yeni uçağın kadroya eklendiği duyuruldu. Böylelikle sağlanan hizmetin alanının büyümesi amaçlanıyor. Ancak uçaklar satın alınmadı, bunun yerine kiralama yöntemi tercih edildi. Atlas Air ve ATSG adındaki nakliye şirketleriyle masaya oturan Amazon 40 uçak için anlaşmaya varıldığını açıkladı. Hatta bir tanesi şimdiden şirketin hangarına ulaştırıldı.

Filoya dahil edilen uçağın bakım çalışmalarına ise hemen başlandı. Öncelikle boyanan Boeing 767 isimli uçağa Prime Air yazısı eklendi. Kuyruk kısmında Amazon logosu yer alırken alt bölümünde de yine aynı logonun kullanıldığı görüldü. Renk olarak beyaz, mavi ve siyahın tercih edilmesi ise dikkat çekti. Çalışmaların kalan 39 uçak içinde yakın zamanda başlatılması ve bir an önce uçuşların gerçekleşmesi hedefleniyor. Amazon CEO’su Jeff Bezos müşteriler için sağlanacak kargo hizmetinin kısa zamanda geliştirileceğinin altını çiziyor.