Windows 10 Yeniliklerle Geliyor!

windows 10 yeniliklerle geliyor! Windows 10 Yeniliklerle Geliyor! Microsoft Introduces       Universal       Touch Friendly Office Apps For Windows 101

Microsoft yetkililerinden beklenen yenilik haberi nihayet gündeme düştü. Windows 10’un yıldönümü güncellemesine dair sevindirici gelişmenin detayları haberimizde.

Windows 10 için bir süredir konuşulan güncelleme sonunda netleşmeye başladı. Yapılan yenilikler arasında uygulamadan oyuna pek çok alan yer alıyor. Bilindiği gibi Windows tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak servis edilen bir koruma sistemi bulunuyor. Windows Defender adı verilen bu sistemde geliştirildi ve özellikleri arasına bilgisayarların daha güvenli bir şekilde çalışması için belirlenen aralıklarda taranması eklendi.

Güncelleme ile beraber Microsoft Edge’de değişti ve tarayıcı konusunda kişiselleştirmenin önü daha fazla açılmış oldu. Ayrıca bilgisayarların pil ömrünün korunması açısından gelişmiş güç tasarrufuna önem verildi. Windows mağazasına getirilen AdBlock ve Amazon Assistant gibi eklemelerde kullanıcılar tarafından incelenebilir.

Microsoft-Improves-the-Windows-10-Start-Menu-in-Build-10036-475887-3 windows 10 yeniliklerle geliyor! Windows 10 Yeniliklerle Geliyor! Microsoft Improves the Windows 10 Start Menu in Build 10036 475887 3 1024x640

Oyun severleri mutlu edecek gelişmelerde var elbette. Bunlardan bir tanesi Windows ve Xbox’ın birlikte yayınlayacağı uygulama, oyun gibi yenilikleri kapsıyor. Mağaza sistemi geliştirilirken ön sipariş seçenekleri de göze çarpıyor. Xbox Play Anywhere sayesinde kullanıcıların bundan sonra oyunlar için ön sipariş vermeleri mümkün olacak hem de lansmandan önce!

Windows 10 ile gelen güncellemeler bunlarla sınırlı değil. Eğitim konusunda da yenilikler sunan şirket hızlı, basit bir kuruluma sahip, güvenli çevrimiçi hizmet sunan “Sınava Gir” uygulamasını kullanıcıları için servis ediyor.

Son olarak bahsedeceğimiz yenilik Windows 10 yıl dönümü güncellemesi ile beraber gelen Windows Ink olacak. Hem ekrandaki bir görüntünün üzerine çizim yapabilme hem de baştan yapılacak bir çizime imkan veren Windows Ink çabuk not alabilmeyi de sağlıyor. Küçük ama önemli özelliklerde bu noktada unutulmamış. Örneğin akıllı yapışkan notlar sayesinde kullanıcıların unutmaması gereken ayrıntılar hatırlatılıyor ya da bilinmeyen bir yere gidileceği zaman haritalar sayesinde yolun tarifi bulunabiliyor. (Mynet)