4.5G’ye Geçecekler Dikkat! / sim kart banka bloke kaldırma

sim kart banka bloke kaldırma 4.5G’ye Geçecekler Dikkat! / sim kart banka bloke kaldırma 4 5 g ozellikleri 1455736769

sim kart banka bloke kaldırma

Ülkemiz önümüzdeki günlerde haberleşme teknolojilerinde bir adım daha atmamızı sağlayacak bir yenilikle buluşacak. İndirme hızının 8 kat gibi büyük bir miktarda artacağı teknoloji hayatımızı birçok yönden kolaylaştıracak. 3G ile 1 saatten daha uzun sürede tamamlanan bir indirme bu teknoloji ile 6 saniye gibi kısa bir zaman dilimine düşecek. Ancak 4.5G gelirken yararları yanında zararlarını da getirecek. 4.5G’ye geçişin sağlanacağı günlerde internet bankacılığında sıkıntı yaşanacak.

4-5-g-ozellikleri-1455736769 sim kart banka bloke kaldırma 4.5G’ye Geçecekler Dikkat! / sim kart banka bloke kaldırma 4 5 g ozellikleri 1455736769 300x168

Birçok açıdan hayatımızı kolaylaştıracak olan bu teknoloji, kısa bir süreliğine de olsa bizlere sıkıntı yaşatacak. 4.5G için yeni ve teknoloji ile uyumlu SIM kart değişimi yapmak gerekiyor. Sorun ise tam burada başlıyor. Bankalar internet bankacılığını kullanırken bizlere tek kullanımlık şifreler gönderiyor. Ancak yasa gereğince bankalar bu SIM kartlara tek kullanımlık şifre gönderemeyecek. Bu nedenle bankacılık işlemlerinde sıkıntı yaşanabilir. Ancak bu da aşılabilir bir sorun. Yeni SIM kartlar geldiğinde yapmanız gereken internet şubesine giriş yapmak ya da bankanızın ATM’lerinden birine giderek SMS blokesini kaldırmak. Çoğu bankada bu işlemler geçerli ancak kendi bankanızın yöntemlerini araştırıp bulduktan sonra blokeyi kaldırabilirsiniz. Bankalar yavaş yavaş bu konu ile ilgili bildiri yayınlamaya başladı. Kendi bankanızın bildirisini bularak bloke kaldırmak için atmanız gereken adımları öğrenebilirsiniz.

[ads1]
Peki, 4.5G Hayatımıza Ne Zaman Giriş Yapacak? 

Birçok internet meraklısının beklediği cevaplardan biri de bu. Şu an görünürde 4.5G’nin hayatımıza girmesi için 20-25 günlük bir süreç daha var. Operatörler altyapılarını tam olarak hazırladıktan sonra internette hız dönemine geçmiş olacağız. Ancak kullanıcıların akıllarında bir kaç soru daha mevcut. Bizler 3G ile bile 4G internetten fazla harcayabiliyorken, acaba 4.5G geldiği zaman bu internet paketleri bizlere yeterli olacak mı ve sürpriz faturalarla karşılaşmak zorunda kalacak mıyız?
[ads2]