Whatsapp Size Pahalıya Mal Olabilir!

Whatsapp Whatsapp Size Pahalıya Mal Olabilir! Download WhatsApp For Micromax Android Mobile

Dünya üzerinden en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp, görmek istemeyeceğiniz faturalara neden olabiliyor. Whatsapp’ın yeni özellikleri uygulamanın stabilliği bakımından çok işe yarıyor ancak istemediğiniz faturalar ile karşılaşmanıza da neden olabilir.

Download-WhatsApp-For-Micromax-Android-Mobile Whatsapp Whatsapp Size Pahalıya Mal Olabilir! Download WhatsApp For Micromax Android Mobile 300x152

Whatsapp, operatörlerin en korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Çünkü sms kullanımının sonunu getirdi ve birçok kullanıcı tarafından daha çok tercih ediliyor. Geçtiğimiz zamanlarda daha da kullanışlı hale getirilen Whatsapp, ne yazık ki bu özellikler gelirken internet kotasını da bitirmeye başlıyor. Özellikle otomatik alınan medya ögeleri faturalarınızda beklemediğiniz artışlara neden olabilir. Arkadaşlarınız ile sohbet ederken aldığınız fotoğraflar Whatsapp tarafından otomatik olarak indiriliyor ve  internet paketinizin çabucak bitmesine neden olabiliyor.

Whatsapp’ın yeni getirdikleri arasında olan belge ve PDF alma özellikleri de bu sürpriz faturaların nedenlerinden biri. Yani bu dosyalar Whatsapp üzerinden size gönderildiğinde otomatik olarak iniyor ve eğer ayarlamadıysanız hücresel verideyseniz bile bu dosyalar iniyor. Bu dosyalar ise internet paketinizden indikçe faturanıza yansıyor. İnternet paketinizin çabuk bitmesini istemiyorsanız ve ağır faturalardan uzak durmak istiyorsanız yapmanız gereken otomatik medya indirmeyi kapatmanız. Otomatik medya indirmeyi kapatmak için şu işlemleri yapmanız gerekiyor:

[ads1]
  • Whatsapp ayarlarına girin. – ”Medyayı otomatik indir” kısmına gelin. – Wi-Fi’den veya mobil veriden otomatik indirmek istediklerinizi ayarlayın. Ve artık Whatsapp kaynaklı sürpriz faturaları ile karşılaşmayacaksınız.

Sanırım gelen her Whatsapp güncellemesinden sonra güncelleme notlarını okumalıyız. Aksi taktirde beklediğimizin üzerinde faturalar ile karşılaşabiliriz. Ya da daha internetimiz var sanırken bir anda ”İnternetiniz bitmiştir.” yazısı ile karşılaşabiliriz. Siz siz olun mobil internet ile takılırken kullandığınız uygulamalara dikkat edin ve güncellediğiniz uygulamaların güncelleme notlarını okumayı unutmayın.