HP 101 Bin Bataryayı Geri Toplama Kararı Aldı.

HP 101 Bin Bataryayı Geri Toplama Kararı Aldı. HP 101 Bin Bataryayı Geri Toplama Kararı Aldı. hp dizustu bilgisayar

HP yani Hewlett Packard 100 binin üzerindeki dizüstü bilgisayar bataryasını geri toplama kararı aldı. HP dizüstü bilgisayar kullananların da bildiği gibi kronik olarak ısınma problemi ve bataryasında sıkıntı olduğu malum. HP’nin bilgisayarlar bataryalarını bir an önce geri toplamak için kolları sıvadı. Olayın nedeni haberin devamında.

Hewlett Packard, 6 farklı dizüstü bilgisayar modelinde yer alan bataryaları geri toplama kararı aldı. 2013 Mart 2016 Ekim tarihleri arasında üretilen Compaq, Compaq Presario, HP ProBook, Envy ve Pavilion model dizüstü bilgisayarları bataryasındaki bir sorun nedeniyle geri toplamak üzere harekete geçti.

Yine bilindiği üzere yaklaşık 7 ay önce HP 41 bin dizüstü bilgisayar bataryasını geri toplamaya başlamıştı. Bu olaydan Sony marka dizüstü bilgisayarlar da etkilenmişti.[ads2]

HP, aldığı bu kararın ardından tüm müşterilerine bir çağrıda bulunarak bu modellerden dizüstü bilgisayar bulunanların bataryalarını kontrol ettirerek olumsuz bir durum yaşamamaları için uyarılarda bulundu. Herhangi bir sorun olmasa bile bu bataryaların kullanımına son vermeleri gerektiğini iletti. Ve pillerin HP tarafından değiştirileceğini de ekledi. Bataryaları çıkardıktan

Bataryaların kontrollerini sağlamak amacıyla HP tarafından yazılan bir yazılım sayesinde kontrol edebiliyorsunuz. HP Batarya Kontrol Yazılımıbu linkten indirebilirsiniz. Yada aynı linkten bilgisayarınızın marka modelini girerek durumunu kontrol edebilirsiniz.

ABD Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu tarafından yapılan bildiride hatalı pillerin Panasonic parçaları kullanılanlar olduğunu belirtti. Bataryaların alev alma tehlikesi olduğu ve müşterilerin bundan büyük zararlar görebileceği de belirtildi.  Daha önce de Lityum-iyon türü bataryalar alev alma tehlikesi nedeniyle toplatılma kararı alınmıştı.

Toplanacak bataryaların barkod numaraları 6BZLU, 6CGFK, 6CGFQ, 6CZMB, 6DEMA, 6DEMH, 6DGAL ve 6EBVA şeklinde.

HP 101 Bin Bataryayı Geri Toplama Kararı Aldı. HP 101 Bin Bataryayı Geri Toplama Kararı Aldı. hp laptop battery expansion2 100705497 large 300x90

Kısa süre önce Samsung firması da Galaxy Note 7 model telefonların bataryasındaki problem nedeniyle bütün üretimi durdurarak piyasadaki telefonları da toplamıştı.