Lenovo Yoga 900 2’si Bir Arada Dizüstü Bilgisayar Özellikleri

Lenovo Yoga 900 2'si Bir Arada Dizüstü Bilgisayar Özellikleri Lenovo Yoga 900 2’si Bir Arada Dizüstü Bilgisayar Özellikleri lenovo yoga 900 1280x720

Bilgisayar sektörünün son yıllardaki liderlerinden olan Lenovo, portföyüne yeni bir dizüstü bilgisayar daha ekledi. YOGA 900 serisi ikisi bir arada bilgisayar olan geçen bu model hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabiliyor. Lenovo Yoga 900 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar modeline ait tüm detaylar haberimizde.

Dizüstü bilgisayar sektörünün son yıllardaki lider firmalarının başında gelen Lenovo, teknolojik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak piyasaya sürdüğü Yoga serisi 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar modelleri göz kamaştırıyor. Son dönemin popüler modellerinden olan ve hem tablet hem de dizüstü bilgisayar gibi kullanılabilen 2’si 1 arada bilgisayarlar kullanıcılar açısından rahatlığı temsil ediyor. Dilerseniz klavyeyi çıkararak tablet olarak kullanabiliyor dilerseniz de klavye ile birlikte kullanarak dizüstü bilgisayar olarak kullanabiliyorsunuz.

Lenovo Yoga 900 serisi dizüstü bilgisayarın özelliklerini incelediğimizde, 360 derece dönebilen bir ekran görüyoruz. Ayrıca 6. Nesile kadar İntel Core İ7 işlemci kullanılan Yoga 900 serisi bilgisayarlarda, teknolojik bir soğutma sistemi kullanılmış durumda. Özel bir metal alaşım kullanılan fanı sayesinde bilgisayarınız hem ince hem de soğuk kalabilecek. Alt kasada bulunan özel tasarım havalandırmalar sayesinde bilgisayarınızın hem toz alma hem de soğutma direnci %30’den fazla artmış olacak.

Yoga 900 serisi 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar sadece 1,29 kg ağırlığında ve 14,9 mm kalınlığında. Şarj kısmına göz atacak olursak da tam kapasite kullanım ile yani müzik, video, internet gibi kullanımlarınız dahil 10 saate kadar kullanılabiliyor. Bir çalışanın 9 saat mesai yaptığını düşünürsek bu günlük kullanıma denk geliyor diyebiliriz.

QHD+ (3200 x 1800) ekran ile parlama, yansıma gibi durumları ortadan kaldıracak bir ekrana sahip olan Yoga 900 serisinde düz LCD ekran kullanılmış. Yine bu seride 1,5W JBL Dolby ses sistemi kullanılmış.[ads2]

HD ve çift dijital kanallı mikrofonu bulunan ve 720p’lik görüntü sunan kamerası ile kaliteyi de sunuyor.

8 gb entegre Ram, 4 mb ön bellekli işlemci, 13.3 inçlik ekran, 720p hd kamera, 256 gb ssd harddisk ve ultra ince tasarımı ile Lenovo Yoga 900 serisi 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlar sizleri bekliyor.