WordPress Gif Ekleme

Wordpress Gif Ekleme wordpress gif ekleme Wordpress Gif Ekleme wp

WordPress gif ekleme konusu onedio tarzı siteler ortaya çıktıktan sonra aranır nitelikte olmaya başladı. Caps siteleri de gif olayının artmasının ardından bu tür eklentilere ihtiyaç duymaya başlamıştır. Gif videoya benzer bir özellik katmaktadır.

Onedio’yu ziyaret ediyorsanız gif olayını gördüğünüze eminim. Onedio‘dan süre gele gele caps sitelerine, facebook ve instagram caps sayfalarına kadar uzantı. Artık video ya da fotoğraf paylaşmak yerine gif resimler paylaşmak tercih ediyor. Gif aslında bu şekilde ilerlemesi sayesinde kısa videoları biraz geride bıraktı. Basit ve ufak anlatımlar yapılmak için artık videolar yerine gifler yapılıyor. WordPress sitenize gif fotoğraf eklediğinizde hareket etmediğini göreceksiniz. Çünkü wordpress mevcut altyapısında bu olay malesef mevcut değil. WordPress Gif Ekleme ve oynatma işlemi yapabilmeniz için wordpress gif eklentisine ihtiyacımız var.

WordPress gif eklentisinin kullanımı aşırı çok basit olduğundan dolayı kullanımına değinmiyorum. Ancak yine de yapamadığınız ya da yardım istediğiniz bir yer olursa yazabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağım gif eklentisi tarafımca eski bir eklenti üzerinden geliştirilmiştir. Sizden gelen istekler doğrultusunda daha da gelişebilir diye düşünüyorum.

WordPress gif ekleme işlemi yapacaksınız ama bilmeniz gereken bir durum var. Gif boyutları göz ardı edilecek kadar ufak boyuttaki dosyalar değiller. WordPress gif eklemeye çalıştığınızda hata verecektir ve size dosya boyutunun büyük olduğunu söyleyecektir. Gif dosya boyutunu azaltma gibi bir imkanımız olmadığı için, wordpress ortam dosyası yükleme limiti 2MB’dir, bunu yükseltmemiz gerekecektir.

WordPress upload boyunu yükseltmek için;

[ads2]
Ana dizinde yer alan .htaccess isimli dosyayı notepad ya da benzeri bir program ile açınız ve en altına bu kodları ekleyiniz.
#Change upload limits
php_value memory_limit 50M
php_value post_max_size 50M
php_value upload_max_filesize 50M
php_value max_execution_time 900
#Change upload limits end

Kaydet işlemi yaptıktan sonra artık wordpress dosya upload boyutunuz 50MB olmuştur. Yukarıdaki kodda yer alan 50MB boyutunu kendiniz istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

WordPress gif ekleme eklentisi;

[ads2]

[box type=”download” ]WordPress Gif Eklentisi İndir

Rar Şifresi: bilgedefteri.net[/box]

 

[ads1]
Örnek Gif (WordPress Gif Ekleme Eklentisi Kullanılmaktadır.);

[WPGP gif_id=”1510″ width=”600″]