Türk Telekom ve Nokia İş Birliği

Türk Telekom ve Nokia İş Birliği türk telekom ve nokia İş birliği Türk Telekom ve Nokia İş Birliği turk telekom yeni logo etkinlik

Türk Telekom ve Nokia İş Birliği

Turk Telekom’un yaptığı açıklamaya göre; Nokia ilk kez Türkiye’de baz istasyonlarının “ana beyni” kabul edilen ve aynı zamanda sinyal üreten baseband ekipmanları hazırlayacak.Bu iş birliği kapsamında Nokia, Çorlu’da bulunan elektronik üretim uzmanlığına sahip olan tesiste 4,5G’nin başlangıç tarihi olan nisan ayından itibaren ilk defa Turk Telekom için üretim planlıyor.

Ülkemizin ilk milli 4,5G baz istasyonu ULAK’ı şebekesine dahil eden ilk operatör olan Turk Telekom, Nokia ile yaptığı bu anlaşma ile yerli üretime verdiği desteği artıracak.Turk Telekom ve Nokia, dün Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan, Turk Telekom Üst Yöneticisi (Ceo) Rami Aslan ve Nokia Avrupa Bölge Başkanı Markus Borchert’in katılımıyla iş birliklerini duyurmak için resmi bir tören düzenledi.

Türk Telekom ve Nokia İş Birliği türk telekom ve nokia İş birliği Türk Telekom ve Nokia İş Birliği turk telekom yeni logo etkinlik

Türk Telekom ve Nokia İş Birliği

Turk Telekom ile yaptığı iş birliği ile Nokia, nisan ayında Çorlu’da Turk Telekom’un şebekesine entegre edilmesi için yerli ekipmanlar üretme sürecini başlatacak. Bir sonraki aşama ise üretimi yerli olan ekipmanların Turk Telekom şebekesine entegre edilmesi olacak.
[ads1]

Nokia, iş birliği kapsamında tüm uluslararası bilgi birikimini Türkiye’ye taşıyacak ve ilk olarak Turk Telekom’un müşterilerinin bu ortaklığın avantajlarından faydalanması sağlanacak.

Nokia’nın Turk Telekom için Çorlu’da yapacağı üretim, baz istasyonunun sinyal üreten modülü, başka bir deyişle “baseband” üretimini de kapsayacak.

“Baseband” ekipmanı sinyal üretimini ve arama kontrollerini sağlayan donanım olarak da bilinmekte.
Nokia Avrupa Bölge Başkanı Markus Borchert “Turk Telekom ile çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.” yorumunu yaptı.