Sony Akıllı Telefonlarda Ses Geliştirme

Telefon sesi attırma Telefonlarda Ses Geliştirme Sony Akıllı Telefonlarda Ses Geliştirme telefon sesi arttirma

Sony marka akıllı telefonlarda ses kalitesini ve videolar ile şarkılar arasındaki ses seviyesi farkını en az seviyeye indirmek için bazı ayarlamalar yapabilirsiniz. Video yada şarkılardan en üst düzeyde verimi almak yada dinlediğiniz seslere göre kendiniz ekolayzır yada Surround gibi ses ayarlarını yapmak istiyorsanız telefonlarda ses geliştirme yollarını sırasıyla takip etmelisiniz.

Telefonlarda Ses Geliştirme

Kullandığınız akıllı telefon Sony marka ise sesin yeteri kadar yüksek gelmediğinden şikayet ediyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmanız sorunun çözümü için yeterli olacaktır;

  • Ayarlar menüsünü açarak Ses ve Bildirim sayfasını açın,
  • Daha sonra Ses ayarları öğesine dokunarak kaydırıcı ile ClearAudio+ fonksiyonu etkinleştirmesi yapın.

Yaptığınız bu işlem sonunda daha yüksek ses seviyesine sahip olacaksınız. Eğer eski ayarlara dönmek isterseniz yine aynı yoldan ClearAudio+ fonksiyonunu kapatabilirsiniz.

Manuel Ses Ayarı Yapmak

Eğer ayarları kendi kulağınıza göre yapmak istiyorsanız bunun için Sony ekolayzır özelliğini kullanabilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki yolu izlemelisiniz;

  • Ayarlardan Ses ve Bildirim menüsünü açın,
  • Sonrasında Ses ayarlarına gelerek ClearAudio+ ile DSEE HX fonksiyonlarını kapatmalısınız.
  • Bir sonraki adım olarak ise ses efektleri menüsüne gelerek ekolayzır ögesine dokunun,
  • Açılan ekran üzerinde varsayılan olarak ayarlanmış ses düzeylerini göreceksiniz. Buradan kaydırıcılar ile oynayarak istediğiniz ses tonuna getirebilirsiniz.

Yaptığınız ekolayzır ayarları o anki dinlediğiniz ses için uygun olabilir ancak daha sonrası için sorun çıkarırsa aynı sayfa üzerinden varsayılan ayarlara geri dönüş yapıp diğer fonksiyonları aktif hale getirmeniz telefonlarda ses geliştirme işlemlerini eski haline getirmek için yeterli olacaktır.

Telefon sesi ayarları Telefonlarda Ses Geliştirme Sony Akıllı Telefonlarda Ses Geliştirme telefon sesi ayarlari

Dinamik Ses Dengeleyici Kullanmak

Sony marka akıllı telefonlarda ses seviyesindeki farklılıkları en az seviyeye indirmek için dinamik ses dengeleyici özelliğini kullanmanız yeterli olacaktır. Bunu için aşağıdaki işlemleri yapın;

  • Ayarlar menüsünden yine Ses ve Bildirim ayarlarına gelerek Ses Ayarları menüsünü açın,
  • Eğer DSEE HX fonksiyonu etkinse devre dışı bırakın,
  • Kaydırıcı üzerinden dinamik ses dengeleyici fonksiyonunu aktif hale getirebilirsiniz.

Tüm işlemler sonrasında video ile şarkılar arasında yaşanan ses farklılıkları en az seviyeye indirilmiş olur. Bu şekilde yaşadığınız ani ses yükselişleri yada ses seviyesindeki düşmeler ortadan kalkar.