Otelde Asla Yapmamanız Gerekenler

Otelde Asla Yapmamanız Gerekenler Otelde Asla Yapmamanız Gerekenler Otelde Asla Yapmamanız Gerekenler otel odalarindaki tuhaf gercekler ortaya dddd2 x 54206 b

Hemen hemen herkese bir kere de olsa otelde kalmak nasip olmuştur. Belki ileride tekrar kalacaksınız ve bilmeniz gereken bazı şeyler var. Konuyu okuduğunuzda aslında ne kadar haklı noktalara değinilmiş olduğunu ve bu konuları daha önce hiç düşünmediğinizi anlayacaksınız. Otelde asla yapmamanız gerekenler derken düşünmediğiniz ve aklınıza gelmeyecek bu olayları söylemek istedik. Konuda anlattıklarımız dünya genelinde otellerde yapılmış olan incelemeler ve araştırmalar sonucu elde edilmiş bilgilerdir.

Oteller hijyen konusunda gerçekten tartışılır. Oteller ne kadar lüks olursa olsun her zaman gözden kaçan ve hijyen yoksunu olan yerler ve eşyalar kesinlikle mevcuttur. Otelin lüks görünmesi sizi yanıltabilir. Ancak konudan bilgi sahibi olduktan sonra gerçekten olayın farklı olduğunu aslında hijyen olmayan yerlerininde olduğunu göreceksiniz.

Otelde Asla Yapmamanız Gerekenler Otelde Asla Yapmamanız Gerekenler Otelde Asla Yapmamanız Gerekenler otel odalarindaki tuhaf gercekler ortaya dddd2 x 54206 b

Otelde Asla Yapmamanız Gerekenler

İşte Otelde Asla Yapmamanız Gerekenler

  • Otel odasındaki en kirli şey: Televizyon kumandası olduğunu biliyor muydunuz? Otel odası ne kadar temiz olursa olsun, kumanda odada kalan her kişinin elinden elbet geçmiştir. Otel odası görevliler tarafından temizlendiğinde bile kumandalar hiçbir zaman temizlenmez. İsterseniz odasına temizlikçiyi çağırın ve izleyin.
  • Yapılan tıbbı araştırmalar sonucunda kumandaların en az bir tuvalet kadar kirli ve mikroplu olduğu kanıtlanmıştır.
  • Otel odasındaki bir sonraki en kirli şey: Tabii ki lamba düğmeleri ve prizler. Otellerde prizler ve lamba düğmeleri asla temizlenmez. Otel odasını kullanmadan önce hijyenik bir bez ile kesinlikle bunları temizleyiniz. Kumandadan sonra en kirli eşyadır ve tuvalet kadar da mikrop doludur.
  • Lamba düğmesini anladık ama priz ne alaka diyeceksiniz. Birçok kişi prizden fişi çekmeden önce diğer elini prize koyarak destek almaktadır.
  • Otel odalarındaki gözetleme delikleri ise güvenlik açısından oldukça önemlidir. Yalnız bir bayan iseniz ve otelde kalacaksanız. Gözetleme yuvasını kesinlikle kapatınız. Gözetleme yuvasındaki mercek ters takılmış ve içeriyi görmek için kullanılıyor olabileceği gibi kamera yerleştirme oranı en yüksek olan yerdir.

[ads1]

Otel hakkında sizlere söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. Yukarıdaki maddeleri okuduğunuzda anlatılanların daha önce hiç aklınıza gelmediğini anlayacaksınız ve ilerleyen zamanda bir otelde kalacak olursanız anlatılanlar kesinlikle aklınıza gelecek, ister istemez uygulama gereği duyacaksınız.

Selametle…