Minecraft Yasaklanıyor

Minecraft Yasaklanıyor, Aile bakanlığı minecraftı yasaklıyor. minecraft yasaklanıyor Minecraft Yasaklanıyor indir

Dünya çapında kısa zamanda çok büyük kesimlere ulaşan ve hepimizin bildiği bir oyun olan Minecraft yasaklanıyor. Aile bakanlığı tarafından yapılan açıklamada çocuklar için bir oyun olmadığını ve çocukları olumsuz etkilediğini düşündükleri oyun yasaklanmanın eşiğinde.

Tamamen karelerden oluşan 3 boyutlu bir oyun olan minecraft son zamanda çocukların çok büyük ilgi odağı olmuş durumdaydı. Youtube olsun diğer video siteleri olsun minecraft videoları ile dolmuş taşmış bir durumdaydı. Ancak Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün üstlendiği bir inceleme ve araştırma yapıldı. Online oyun oynama imkanı sunan gelişmiş oyun için inceleme tamamlandı ve rapor oluşturuldu. Minecraft yasaklanıyor.

Minecraft Yasaklanıyor, Aile bakanlığı minecraftı yasaklıyor. minecraft yasaklanıyor Minecraft Yasaklanıyor indir 300x127

Minecraft Yasaklanıyor, Aile bakanlığı minecraftı yasaklıyor.

[ads2]

Rapora Göre,

Oyunun şiddet içermesi

Yaşamak için hayvanların ölmesi gerektiği

Oyun arkadaşlığından dolayı gerçek dünyada arkadaş edinmenin zor olacağı

Kısaca şiddete dayalı bir oyun olduğu ve çocukları şiddete yönelttiği gerekçesi ile oyunu yasaklamayı düşünüyorlar.

Aslında çocukların hayal gücüne dayalı evler, tarlalar, yerleşim yerleri yaptıkları bu oyun nasıl bir şiddete yöneltiyor bunu yetkililere sormak lazım. Ya yetkililer diğer oyunları bilmiyor ya da gerçekten haklılar.

[ads1]

Çocukların büyük ilgi göstermesi yüzünden oyun yasaklanmaya gidiyor diyeceğim ama, bunca zamana kadar ‘GTA’ ve ‘Counter Strike’ ile büyüyen gençler ne yapsın. Asıl şiddet içerikli ve tamamen şiddete ve insanları katletmeye yönelten bu oyunlar dururken neden minecraft burası herkesin aklında bir soru olarak kalmaktadır. Bu şekilde bir çalışma yapıldı ise oyunun yasaklanmasından ziyade bir yaş sınırlaması getirilebilir ve aileler uyarılabilirdi. Yasak her zaman tatlı ve daha zevkli gelir derler, bakalım bu engeller ne kadar dayanabilecek. Yani minecraft yasaklanıyor.

Selametle…