LG X Serisi Telefonlarını Tanıttı!

LG X Serisi Telefonlarını Tanıttı!  LG X Serisi Telefonlarını Tanıttı! lg x cam 15

LG X Serisi Telefonlarını Tanıttı!

LG’nin MWC 2016 alanında tanıttığı X serisi akıllı telefonları X Screen ve X Cam dünyaya açılıyor. İşte yeni LG X Cam ve LG X Screen hakkında tüm detayları haberimizde konu alıyoruz!
LG’nin MWC 2016 kapsamında resmiyet kazandırdığı orta segment akıllı telefonları X Screen ve X Cam telefonlarının global pazarda satışa sunulacağı açıklandı.

LG X Serisi Telefonlarını Tanıttı!  LG X Serisi Telefonlarını Tanıttı! lg x cam 15 1024x576

LG X Serisi Telefonlarını Tanıttı!

İlk olarak Güney Kore’de satışa sunulmak üzere hazırlık aşamasının sonlarında olan X Screen ve X Cam ardından dünyaya yayılacak.

LG X Screen ve LG X Cam nerelerde satışa sunulacak?
LG tarafından yapılan açıklamaya göre LG X Screen ve LG X Cam modelleri içerisinde bulunduğumuz ay itibariyle Güney Kore’de satışa sunulacak.

Ülkemizde Ne Zaman Satışa Sunulacak ?

Ardından Avrupa, Latin Amerika ve Asya’da satışa sunulmaya hazırlanılan X Screen ve X Cam, LG V10 ve LG G5 modellerinde yer alan özellikleri orta seviyede kullanıcılara sunmayı hedefliyor.
X Screen ve X Cam modellerinin önümüzdeki ay itibariyle ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

[ads1]

Özellikleri

Gücünü 1.14 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli işlemciden ve 2GB RAM’den alan LG X Cam modelinde, 5.2 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlükteki ekrana yer veriliyor.
Arka tarafındaki kamera 13 megapiksel ve 5 megapiksel olmak üzere iki kamera bulunan telefonun, ön tarafına 8 megapiksel çözünürlükte kamera yerleştirilmiş.
2.520 mAh kapasiteli uzun ömürlü bataryadan beslenen LG X cam, Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile karşımıza çıkıyor.

LG X screen özellikleri ise şu şekilde;

1.2 GHz hız ile çalışan dört çekirdekli işlemciden güç alıyor. 4.93 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekrana sahip olan telefonda, V10 modelinde de olduğu gibi 1.76 inç büyüklüğünde ikinci bir ekran yer alıyor.
2GB RAM ayrıca 16GB dahili depolama alanı bulunan LG X screen, arkadaki 13 megapiksel ve 8 megapiksel ön kamera ile geliyor.
2.300 mAh uzun ömürlü kapasiteli bataryadan beslenen LG X Screen Android 6.0 Marshmallow ile kutudan çıkıyor.