League Of Legends Canlı Yayın Yapma

League Of Legends Canlı Yayın Yapma league of legends canlı yayın yapma League Of Legends Canlı Yayın Yapma twitch tv 2

Arkadaşlar merhaba, büyük küçük demeden günümüzün en popüler oyunu olan League Of Legends oynanılmaktadır. League Of Legends Canlı Yayın Yapma ise bu oyunu oynayanlar tarafından oldukça merak edilmektedir ve yapmak istemektedirler. Biliyorsunuz Twitch adında bir canlı yayın kanalı açıldı ve bu kanal özellikle League of legends olmak üzere oyun canlı yayın konusunda oldukça popüler hatta kategorinin tek lideri diyebiliriz. Twitch takip ediyorsanız orada oyun oynayanlara deli gibi bağış yapıldığı çok net göreceksiniz. Sürekli oyun oynayan popüler olmuş oyunculara sürekli bağışlar yapılmaktadır. Oyuncunun takipçisine göre de oyun ekipmanları satan firmalar sponsor olmakta ve reklam vermektedirler.

Twitch Tv Canlı Yayın Yapmak Ne İşimize Yarar ?

Twitch tv canlı yayın yaparak oyuncular çevresinde popülerliğinizi artırabilir. Oynadığınız güzel oyunlar sayesinde bağış toplayabilir, takipçi sayınıza göre firmalardan ücretsiz oyun ekipmanları sağlar ve reklam ücreti alırsınız.

Twitch tv yayın yapmayı ilk olarak League Of Legends için anlatacağım. Zaten bunu yaparsanız diğer oyunlar içinde çok güzel yayınlar yapabilirsiniz. League Of Legends canlı yayın yapma anlatımımız karışık gibi görünse de oldukça kolaydır.

Twitch Tv üzerinden League Of Legends Canlı Yayın Yapma Anlatımı

1.) Twitch.tv Üyeliği

http://www.twitch.tv/

adresine giriş yaparak buradan sağ üst köşede yer alan Sign up butonuna tıklayarak yeni bir üyelik oluşturunuz.

2.) Open Broadcaster Software İndir

Canlı yayın yapmamızı sağlayacak olan programdır. Ufak bir kurulumdan sonra bu program aracılığıyla canlı yayın yapacağız.

[ads2]

3.) Open Broadcaster Kurulumu

İlk adımları es geçiyorum uğraşılacak ayarlar değil profesyonel ayarlardır. Bu profesyonel ayarları bir sonraki konumda bahsedeceğim. Şuan o ayarlar sizlerin kafasını karıştıracak ve yayın yapmaktan vazgeçeceksiniz.

Kurulum esnasında Yayın Ayarları’nı açıyoruz.

  • Mod: Canlı yayın seçiyoruz
  • Yayın servisi: Twitch / Justin.tv seçiyoruz
  • Sunucu: İstediğiniz sunucuyu seçebilrisiniz.
  • Konum /Yayın Anahtarı:  Twitch.tv Kanalınızın Dashboard’a gidip “Stream key” yazısına tıklayın. Gelen ekranda  “show key” yazısına tıklayarak karşınıza çıkan anahtarı kopyalayın ve OBS programındaki boş bölüme yapıştırın.
  • Otomatik tekrar bağlan: Aktifleştirilmiş olarak seçiniz
  • Otomatik – Yeniden bağlanma zaman aşımı: 20 saniye olarak belirleyiniz.
  • Gecikme: 5 dakikalık bir gecikme seçiniz.

Tüm bu anlattığım ayarlar aşağıdaki fotoğraftaki gibi olmalıdır.

League Of Legends Canlı Yayın Yapma league of legends canlı yayın yapma League Of Legends Canlı Yayın Yapma stream nas  l yap  l  r obs 4

League Of Legends Canlı Yayın Yapma

Anlatım devamı için diğer sayfaya geçiniz.

[ads2]