Laptoplarda Isınma Önemli Mi ?

Laptoplarda Isınma Önemli Mi ? laptoplarda ısınma Laptoplarda Isınma Önemli Mi ? How to Cool Down an Overheated Laptop

Aslında yeni laptop kullanıcılar tarafından pek dikkat edilmeyen ancak laptop için çok önemli ve dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Laptopların çoğunda bu sorun günümüz teknolojisinde hala varlığını sürdürmektedir. Kullanıcıların özellikle 1500 TL ve üzeri fiyatta laptop alırken buna öncelikle dikkat etmesi gerekmektedir. 1500 TL ve üzeri dedim çünkü Türkiye’de doların hali belli ve üretici firmalarda bu fiyattan aşağı laptoplarda ısınma konusunda herhangi bir gelişim göstermediler yani demek istediğim belirttiğim fiyat altı laptopları ısınma konusunda pek takmadan üretiyorlar.

Laptoplarda Isınma Önemli Mi ? laptoplarda ısınma Laptoplarda Isınma Önemli Mi ? hotcpu 300x240

Laptoplarda Isınma Önemli Mi ?

Siz yüksek fiyatta bir laptop düşünüyorsanız öncelikli bakacağınız özellik ısınma özelliği olsun. Çünkü ısınan laptoplarda ısınmadan dolayı performansta yarı yarıya bir düşüş gözlenmektedir. Laptop ısındıkça performans bakımından laptopun yavaşladığını ve hız kaybettiğini bizzat kendinizde görebilirsiniz. İnternette gezme, müzik dinleme, film izleme v.b basit işlerce laptopların genel sıcaklığı 35 – 45 derece arası sıcaklıklardır. İş oyuna geldiğinde bu sıcaklık 55 – 65 derecelere çıkması normaldir. Ancak ısınma sıkıntısı yaşayan laptoplar bu genele uymamaktadır. Daha fazla ısınmakta ve bilgisayarın performansında düşmeye sebep olmaktadır. Alüminyum  kasa laptop almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Laptoplarda Isınma Önemli Mi ? laptoplarda ısınma Laptoplarda Isınma Önemli Mi ? hot cpu

Laptoplarda Isınma Önemli Mi ?

Çünkü bu tür kasaya sahip laptoplar genelde ısınma sıkıntısı asla yaşamazlar. Bunun sebebi ise alüminyumun özelliğidir. Türkiye’de bu tür kasalar nadir bulunmaktadır. Eğer yeni bir laptop arıyorsanız biraz daha fazla verin ve ısınma problemi olmadan performanstan ödün vermeden bir laptop kullanmanın tadına varın. İ7 bir laptop dahi alsanız ısınma sıkıntısı varsa performans bakımında büyük sıkıntılar yaşarsınız. Şiddetle tavsiye etmeyeceğim ve büyük ısınma sıkıntılar yaşayan laptop markası Casper’dir.

Laptoplarda Isınma Önemli Mi ? laptoplarda ısınma Laptoplarda Isınma Önemli Mi ? heat sh

Laptoplarda Isınma

Fiyatına sakın aldanmayın, mümkün olduğu kadar bu marka laptoplardan uzak  durmaya çalışın, i7 işlemcili bir Casper alacağınıza i5 işlemcili başka marka bir bilgisayar alın emin olun performansları aynı olacaktır.