Casper Via Tablete Rom Yükleme

casper via tablete rom yükleme Casper Via Tablete Rom Yükleme t5 3

Casper Via tablete rom yükleme işlemi aslında çok basittir. Ancak bazı modellerinde dikkat edilmesi gereken ufak bir nokta vardır. Casper via tablete rom yükleme den önce üzerindeki eski rom dosyalarını tamamen temizlemek gerekmektedir. Bazı modeller malesef bu işlemin yapılmasını istemektedir.

Özellikle bu yöntemi Casper Via 14a modelinde kullanacaksınız ancak daha başka modelleri de aynı sorunla karşılaşıyor mu bilmiyorum. Eğer ki sizde mevcut olan Casper Via diğer model tabletlerde rom yükleme sırasında hata veriyorsa dediğim işlemleri onlara da uygulayın.

BİLGİSAYARA TABLETİ TANITMA

Bir çok arkadaşımın takıldığı kısım budur. Tableti kapalı bir şekilde bilgisayara takıyoruz. USB Burning Tool‘u Google’den aratarak buluyor ve indiriyoruz. Çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

1) Tableti kapalı bir şekilde bilgisayara USB kablo ile bağlıyoruz.

2) Tabletin Power (Açma) Tuşu ve Vol (-) yani ses kısma tuşuna basılı tutarak açıyoruz. Daha sonra bilgisayarınızda yeni donanım bulundu uyarısı verecektir. Bilgisayarınızda bu uyarıyı görünce (Resim 1  ve 2)  aşağıdaki resimlerde benzer görüntüler karşınıza gelecektir.USB Burning Tool klasörünün içerisinde olan ve işletim sisteminize uygun olan Driver klasörünü gösteceksiniz ve kendisi Driver kuracaktır.

Resim 1

Casper Via Tablete Rom Yükleme casper via tablete rom yükleme Casper Via Tablete Rom Yükleme images 1

Casper Via Tablete Rom Yükleme

Resim 2

Casper Via Tablete Rom Yükleme casper via tablete rom yükleme Casper Via Tablete Rom Yükleme images

Casper Via Tablete Rom Yükleme

YAZILIMIN TABLETE KURULMASI

Öncelikle Tabletimizin Modeline uygun Rom (Yazılım) dosyasını Casper sitesinden yani http://casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama adresinden bulup indiriyoruz.

1) Tableti bilgisayara tanıttıktan sonra USB Burning Tool klasörünün içerisindeki ImageBurnTool.exe dosyasına tıklayıp programımızı açıyoruz.

2) En çok hata yapılan kısım burası!!! Yazılım yükleme işlemine geçmeden önce  gelen ekranın sol üst köşesinden ‘File‘  sekmesine tıklayın ve ‘import the upgrade’e tıklayarak indirdiğimiz yazılım dosyasının içerisinde olan ‘cta-fix.zip‘ dosyasını seçiniz. Not: İndirdiğiniz yazılım dosyası rar içerisinde olacağı için Rar’dan çıkardıktan sonra CTA-FİX.ZİP dosyasını göreceksiniz.

[ads1]

3) Kesinlikle tabletin kapalı olduğuna emin olun ve kapalı konumda iken bilgisayarınıza bağlayın. Eğer bilgisayarınızda bağlı konumda ise bağlantıyı koparın kapalı olduğunu kontrol ederek tekrar bağlayın. Daha sonra Tablette VOL (-) ve POWER (Açma) tuşlarına basılı tutun. Tabletin bilgileri karşınızdaki ekranda görüldükten ve YEŞİL kutu içerisinde CONNECT yazısını görene kadar bırakmayın. Gördükten sonra basma işlemini bırakın ve START butonuna tıklayarak. Tabletin içerisindeki mevcut yazılımı temizleyin.

4) Daha sonra yine aynı işlemleri yapacağız. Tableti kapalı bir şekilde bilgisayara bağlayıp. Programın sol üst köşesinden yine ‘file’ sekmesinden ‘import the uprage’e tıklayarak bu sefer indirdiğimiz yazılım dosyasını seçeceğiz örneğin ‘cta-20140508-14A_1.0.7.zip’ dosyasını. Bunun sizde adı değişik olabilir. Yine bilgisayarda VOL (-) ve Power tuşlarına basılı tutarak Connect yazısını bekleyeceğiz. Yazı gelince Start diyerek tablete yazılım yüklemeyi başlatacağız.

Casper Via Tablete Rom Yükleme casper via tablete rom yükleme Casper Via Tablete Rom Yükleme 2013100910500179785

Casper Via Tablete Rom Yükleme

Evet arkadaşlar eğer elektriğiniz gitmez, ya da tabletinizde donanımsal bir arıza yok ise Casper Via Tablete Rom yükleme işini başarı ile bitirmiş olacaksınız.  Eğer Casper Via Tablet Rom Sırasında %79’da takılıyor ya da hata veriyorsa bu yöntemi yaptığınızda kesinlikle hatasız işlemi tamamlayacaksınız. Casper Tablet Rom hatası çözümüdür.

[ads2]

NOT:

Rom sırasında %92 olunca birkaç dakika daha bekleyin uzun sürüyor o kısım. Takıldığını ve hata yaptığınız düşünmeyin.

[ads2]

Daha başka sorunlarla karşılaşırsanız ya da farklı hatalar alırsanız lütfen Yorum Kısmından çekinmeden belirtiniz.

VİDEOLU ANLATIM İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Video Yapım Aşamasındadır.