En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme

reklam virüsü temizleme En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme dede

Uzun bir süreden sonra tekrar merhabalar arkadaşlar, havaların soğuması ve kış aylarının tekrar gelmesiyle tabii ki insanların bilgisayarlarda geçirdikleri vakit artmaktadır. Bu durumda tüm internet sektörüne can katmaktadır. Bu fırsattan yararlanmak isteyen zararlı yazılımlarda tabii ki yok değil. İnsanların internette bu kadar çok zaman geçirmeye başladığı dönemde en yaygın ve tanıdık olan virüslerde direk devreye giriyor.

Bu tanıdık ve en yaygın olan virüsler tabii ki casus reklam virüsleridir. Casus reklam virüsleri Browser yani  (Chrome, Yandex, Mozilla, İnternet Explorer) gibi İnternet Tarayıcınıza sızarak sitenin sağında solunda hiç olmadık yerlerde sürekli sapık reklamlar çıkmasıdır. Spam reklamda denilen bu reklamlar sayesinde zararlı yazılım sahiplerinin parasına para katılıyor.

Bu reklam virüsleri oldukça basit bir yapıya sahip olduğu için öyle GB’ler tutan saçma sapan virüs programları indirmenize hiç gerek yok. Aslında adına virüs programı denilen çoğu saçma sapan yazılımlar.

Şimdi asıl konuya gelelim.

Bir reklam virüsü kaptıysanız ya da kaptığınızı düşünüyorsanız. Hatta daha da ileri giderek diyorum ki eğer tarayıcınızın yavaşladığını düşünüyorsanız. Hi Jack This adlı şiddetle tavsiye ettiğim programı hemen kullanmanız gerekmektedir.

Hi Jack This benim her daim kullandığım ve benim için en iyi ve en hızlı reklam virüsü temizleme programı. Program oldukça ufak boyuta sahip ve oldukça hızlı.

Sitenin en altında Hi Jack This adlı programın indirme linkini vereceğim, ister resimli anlatımla yapın isterseniz deneme yanılma ile yapın 🙂

Öncelikle programı indirdiğinizi ve açtığınızı varsayıyorum.

En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme reklam virüsü temizleme En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme 1

En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme Adım 1

Programı Açtığımızda 2. sırada yer alan Do a system scan only yazısına tıklıyoruz.

En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme reklam virüsü temizleme En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme 2

En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme Adım 2

Karşımıza bu şekilde bir izin uyarısı gelirse umursamadan tamam diyerek geçebilirsiniz.

En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme reklam virüsü temizleme En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme 3

En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme

Gördüğünüz gibi program anında sistemin çalışmasını etkileyen yararlı ve zararlı yazılımları otomatik olarak getirdi. Burada yer alan yazılımlar sistemin çalışmasını etkileyen yazılımlardır. Burada isterseniz hepsinin başındaki kutucukları tik işareti koyarak seçersiniz ve daha sonra Fix Checked butonuna tıklayıp sistemi temizleyebilirsiniz. Windows için gerekli olan yazılımları zaten kendisi temizlemiyor. Ben hep bu yöntemi kullanıyorum.[ads2]

Eğer ben bunların arasından sadece zararlı yazılımları seçmek istiyorum derseniz (bence pek ihtiyaç yok) o zaman programın altında yer alan Save Log butotuna tıklayarak burada yer alan log dosyasını kayıt ediyorsunuz. Kayıt ettiğiniz log dosyasını açın;

En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme reklam virüsü temizleme En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme 5

Açılan Log Dosyası

Burada yer alan tüm logları seçip kopyalayın.

En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme reklam virüsü temizleme En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme 7 1024x488

Belirtilen siteye yapıştırılan Loglar

Daha sonra https://www.hijackthis.de adresine giriş yaparak yukarıda gördüğünüz alana yapıştırın ardından Analyze butonuna tıklayın.

En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme reklam virüsü temizleme En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme 8 1024x411

Analiz sonucu

Yukarıda gördüğünüz gibi zararlı yazılımları kırmızı X işareti ile gösteriyor. Buradan bakarak programdan zararlı yazılımları seçip Fix Checked butonuna basarak silebilirsiniz.

Oldukça detaylı ve açıklayıcı anlatmaya çalıştım sizlere takıldığınız bir yer olursa isterseniz yorum olarak yazın isterseniz Forum’dan yazarak bizlere katkı sağlayın.

[box type=”download” ]HiJackThis İndirmek İçin Tıklayın[/box]

Selametle…