iPhone Önbellek Temizleme Yolu

iPhone önbellek dolu problemi iPhone Önbellek Temizleme Yolu iPhone Önbellek Temizleme Yolu iphone onbellek dolu

IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda 64 GB ve üzeri cihazların altında kalan modellerde genellikle bellek problemi yaşanabiliyor. Artık yüksek boyutlu fotoğraf ve videoların yanı sıra oyunların da daha kaliteli bir şekilde hayatımıza girmesiyle iPhone önbellek temizleme işlemini sıklıkla uygulamak gerekiyor.

iPhone Önbellek Temizleme İşlemleri

Whatsapp uygulaması ilk indirildiğinde 50 MB yer kaplasa bile sonralarda gelen güncellemeler ile 500 MB üzerini görüyor. Bu durumda önbellek temizlemek için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor;

  • Öncelikle Macgo iPhone Cleaner programını bilgisayarınıza indirin,
  • Daha sonrasında programı açıp iPhone cihazını bilgisayarınıza bağlayın,
  • Program üzerinde bulunan Scan Your iPhone butonuna tıklayın ve cihazınızı bulun,
  • Cihazınızı seçtikten sonra ekranın sol tarafında bulunan yerde hangi uygulamanın önbellek dosyalarının ne kadar kapladığı yer alıyor.
  • Clean Your iPhone butonuna tıklayarak önbellek temizleme işlemine başlayın

İşlemi bitirdikten sonra iPhone önbellek temizleme işlemi tamamlanmış olur. Ancak bazen ön bellek temizleme yapılırken uygulama yada oyunlardaki kaydedilen ayarlar kaybolabilir. Bundan dolayı önemli ayarlarınızın olduğu uygulama ve oyunları yanındaki bulunan kutucuktaki işareti kaldırarak güvenlik altına alabilirsiniz.

iPhone önbellek temizleme iPhone Önbellek Temizleme Yolu iPhone Önbellek Temizleme Yolu iphone onbellek temizleme

iPhone Satın Alacaklara Öneriler

Apple tarafından üretilen iPhone cihazlar artık 256 GB depolama alanına kadar yükselebiliyor. Özellikle kamera konusunda birbiri ile yarışan akıllı telefon firmaları ürettikleri teknoloji ile artık boyutu 10 MB’ı bulan resimler çekebiliyor. Bu durumda alınacak olan iPhone cihazları için birkaç tavsiye gerekiyor;[ads1]

  • Eğer resim çekmeyi seviyorsanız ancak video çekimlerinde resimlere göre oldukça az işlem yapıyorsanız 32 GB iPhone modelleri sizin için uygun olacaktır.
  • Ancak video çekmeyi seven biriyseniz bazı videoların 1 GB boyutu kapladığını da göz önünde tutup en az 64 GB iPhone modellerini satın almalısınız.
  • Diğer andan ağır programlar ve oyunları yükleyip her çıkan yeni oyunu demek istiyorsanız en az 128 GB iPhone modellerini satın almanızı tavsiye edebiliriz.

Eski model iPhone önbellek temizleme işlemi ile yer açılabilir. Bu durum bir uygulama yada oyun için yer açar ancak genel olarak daha fazla işlem yapmanıza imkan tanımaz. Eğer uzun yıllar telefonunuzu kullanmak istiyorsanız en az 128 GB iPhone modellerinden satın alarak en az önümüzdeki 5 yıl kendinizi garantiye almış olursunuz.