25’li Tornavida Seti YENİDEN 1.99$ l Gearbest TÜRKİYE Kaçırma

Bilgedefteri Fiziksel Bitcoin Çekilişi (Hatıra Para)

Elektrikli Makyaj Temizleme Aleti İncelemesi (Çinden Alındı)

GearBest’ten Aldığım KZ ZSR Hybrid HiFi Kulaklık İnceleme

iPhone OLED’e Geçiyor!

Mobil 4 Mart 2016
1144 Okundu

 

iPhone kendini geliştirmeye ve yenilikler getirmeye devam ediyor. Birçok akıllı telefonun kullandığı Amoled ekran türü, iPhone’un yeni modellerinde de kullanılacak. Ancak bu kesin bir bilgiden şimdilik uzakta. Ortaya atılan iddiaları yalanlayan ya da doğrulayan bir açıklama henüz yapılmadı. Bunun için bir süre daha kesin bir bilgiye kavuşmamız zor görünüyor.

Birçok firmanın aksine iPhone bu teknolojiyi henüz telefonlarında uygulamadı. Kendi bünyesindeki gelişmeler bugüne kadar buna izin vermedi. iPhone 7 için OLED ekran teknolojisinin kullanılabileceğine dair yorumlar da yok değil. Ancak OLED teknolojisi, iPhone 7S veya iPhone 8 ile gelecek. Yani standart sürümde yer almayacak. Telefonun dışında ise OLED ekran teknolojisi Apple Watch ürününde kullanılmakta. Telefona göre daha küçük ekrana sahip olan bu üründe teknolojiyi uygulamak, telefon boyutlarına göre daha kolay olsa gerek.

iPhone için OLED! iPhone için OLED

iPhone için OLED!

Apple iPhone ile OLED’e geçerse yeni bir sektör doğacak. iPhone’un bu ihtiyacını karşılayacak olan firmalar ise şimdiden hazırlıklarına başlamış görünüyor. Bu sektörün yaklaşık 12 milyar dolar ile başlangıç yapacağı tahmin ediliyor.

Peki, Nedir Bu OLED?

LCD ekran göre daha ince ve daha parlak bir görüntü sağlıyor. Günümüzde birçok üst düzey telefonda kullanılmakta olan OLED aynı zamanda siyahı daha iyi yansıtıp, pikselleri sınırlandırarak batarya ömrünü uzatıyor. Bu ekran üzerinde, bildirim görsellerine de yer verebiliyor.

Yazar Hakkında
Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...