Ethereum Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır ?

Chrome Materyal Tasarım Görünümü Aktifleştirme Nasıl Yapılır?

IOS 11.3 Bug Sorunu

iPhone iMessage Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Mobil 5 Ağustos 2017
16075 Okundu

 IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda bazı durumlarda iMessage çalışmıyor hatası alınabiliyor. Bu sorun mesaj ayarları üzerinden yapılacak birkaç işlem ile kolaylıkla çözülebiliyor.

iMessage Etkinleştirme Ayarları

iPhone cihazından ayarlara girdikten sonra mesajlar menüsünü açın ve aşağıdaki işlemleri yapın;

  • iMessage yazısının yanında bulunan göstergeyi aktif hale getirin.
  • Okundu onayının alınması için ise bir aşağısında bulunan seçeneğin üzerine gelerek etkinleştirin,
  • Uygulama üzerinden gönderilen mesajları internet erişimi olmadığı zaman SMS olarak gönderilmesini istiyorsanız ‘’SMS olarak gönder’’ seçeneğinin yanındaki göstergeye basın.
  • Başka kişilerin size iMessage mesajları gönderebilmesi için bir e-posta adresi eklemeniz gerekiyor. Bunun için ise bir aşağı kısmında bulunan ‘’Gönder ve Al’’ menüsüne tıklayarak bir mail adresi girin.

Yaptığınız bu işlemler sonunda iMessage çalışmıyor probleminden kurtulacaksınız ancak sorunun kaynağını tespit etmeniz halinde bu problemin sıklıkla tekrarlanması son bulur.

iMessage Çalışmıyor Sorunu Neden Yaşanıyor?

Yaşanan bu problemin birden fazla nedeni olduğu için önce bu nedenleri tek tek inceleyip bulmanız gerekiyor.

  1. Yaşanan iPhone iMessage çalışmama sorununa ilk neden uygulamanın güncelleme aldığı halde yükleme yapılmaması oluyor. Bu durumu AppStore üzerinden kontrol edip çözebilirsiniz.
  2. En sık iMessage hatası verdiren neden 3. Parti mesaj uygulamalarının yüklü olmasıdır. Artık WhatsApp gibi yüzlerce uygulama olduğundan dolayı cihazınızda bu uygulamalardan en fazla 3 tane bulundurmanız gerekiyor aksi halde ayarlar karışabiliyor.
  3. Bir diğer sorun kaynağı ise iMessage ayarları ile oldukça fazla oynama yapılması oluyor. Yeterli bilgiye sahip olunmadığı durumda ayarlar ile fazla oynamanızı tavsiye etmiyoruz.

Genel olarak güncelleme, diğer mesaj uygulamaları ve ayarlar ile oynanması iMessage çalışmıyor hatası yaşamanıza neden olur.

iMessage çalışmıyor iMessage Çalışmıyor

IOS Güncellemesi Sonrası Yaşanan Problem

Çok az da olsa yeni IOS güncellemesi ilk yüklendiği zaman iMessage veya diğer yerleşik uygulamada hata yaşanmasına neden oluyor. Bu durum kısa zamanda Apple tarafından fark edilip yeni bir IOS güncellemesi yayınlanarak ortadan kaldırılıyor. Bundan dolayı eğer bir IOS güncellemesi yükledikten sonra bu sorun ile karşılaştıysanız en az 1 ay içerisinde size yeni bir güncelleme gelerek sorununuz çözülmüş olacaktır.

Yazar Hakkında

Ziraat Mühendisi, Photoshop Uzmanı, Yazılım ve Teknoloji Hayranı

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...