iPhone 5S Satışları Durdu

iPhone 5S Satışları Durdu iPhone 5S Satışları Durdu iPhone 5S Satışları Durdu 3056086 poster p 1 iphone 5se this could be the one 4 inch phone worth caring about

iPhone 5S Satışları Durdu: Dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan ve en büyük mobil teknoloji markalarından biri olan Apple, yeni telefonunu tanıtmıştı. Bu yıl bahar etkinliğinde tanıtımı yapılan iPhone SE, kullanıcıları heyecanlandırmayı başarmıştı. Ancak bu telefonun tanıtımından sonra Apple bir açıklama yaparak, iPhone 5S satışlarının durdurulduğunu açıkladı. Bu sayede bir üst modelleri daha öne çıkarmayı planlayan Apple, parasını iPhone 5S için biriktiren birçok kullanıcıyı üzdü.

iPhone 5S Satışları Durdu iPhone 5S Satışları Durdu iPhone 5S Satışları Durdu iphone se

iPhone 5S Satışları Durdu

 

Mobil teknoloji devi Apple, yeni telefonu olan iPhone SE’nin tanıtımı yaptı. Bahar etkinliğinde tanıtılan iPhone SE sonuç olarak iPhone 5S satışlarının durmasına neden oldu. Bunun nedeni ise iPhone 5S ile iPhone SE arasındaki bariz benzerlik. Yeni gelen telefonun satın alınabilmesi için önceki benzerini ortadan kaldıran Apple, bu adımı ile mağazasındaki en düşük segment telefonun iPhone SE olmasını sağlamış oldu.

iPhone 5S ile yakalanan satış başarısının iPhone SE’de de sağlanıp sağlanamayacağı şu an için bir bilinmezlik. Ancak cihazın çıkış fiyatı ülkemizde bile gayet uygun olacak ve bu sayede çıkış yaptığı ülkelerdeki orta segment cihazlar kategorisini oldukça canlandıracak gibi gözüküyor. iPhone SE’Nin özelliklerini merak edenler ise kısaca özelliklerinden bahsedelim.

[ads1]

İşte iPhone’un yeni telefonunun özellikleri:

  • 4 inç boyut, LCD panel ve  1136×640 piksel çözünürlükte bir ekran ile karşımıza çıkacak iPhone SE, canlı bir görüntü sunmayı vaat ediyor.
  • A9 işlemci ve M9 hareket işlemcisi ile hızı yaşamamızı sağlayacak.
  • 2 GB Ram bulunan bu telefonda 16 ve 64 GB olmak üzere iki çeşit depolama alanı mevcut. Bu telefon için 128 GB depolama alanı maalesef mevcut değil.
  • 12 MP arka kamera ve 1.2 Megapiksel ön kamera ile beklenilenin altında bir kamera sunacak.

Bu özelliklere karşın SE’nin fiyatları da şöyle olacak.

16 GB’lık versiyon: 399 dolar (Türkiye’de 1.999 TL)

64 GB’lık verisyon: 499 dolar (Türkiye’de 2.399 TL)