IOS 9.3 Önemli Yenilikler

ios 9.3 önemli yenilikler ios 9.3 önemli yenilikler IOS 9.3 Önemli Yenilikler 2016011712541893572

ios 9.3 önemli yenilikler ile birlikte geliyor. ios 9.3 güncellemesi beklenirken güzel haberler geldi. Kısa süre önce 9.3 beta sürümü yayınlanmıştı ve bu sürümde var olan özellikler 9.3 final sürümünde de bizlerle beraber olacak.

[WPGP gif_id=”1510″ width=”600″]

ios 9.3 önemli yenilikleri final sürümünde yer verecek. Beta sürümünde en çok dikkat çeken ve ilgi gören süpriz işlev olan Night Shift, final sürümüyle birlikte bizlerle.  Night Shift işlemi şimdilik final sürümünün en önemli işlevi gibi görünüyor.  Night Shift sayesinde karanlık ortamda telefon kullanırken telefonun mavi renklerini kısarak turuncu bir ekran görünümü geliyor bu sayede telefon ekranı geceleri gözünüzü yormadan kullanmanızı sağlıyor. Bu güzel işlev Ayarlar -> Ekran ->Parlaklık menüsü altında yer alıyor ve istediğiniz zaman aktif edebiliyorsunuz. Gece telefon kullanıcıları için gerçekten güzel bir özellik. İphone ekran parlaklığını ne kadar azaltsanız da geceleri oldukça güçlü bir ışığa sahip olduğu bir gerçek. Ancak  Night Shift özelliği sayesinde artık geceleri gözlerimiz yorulmaktan kurtulacak.

Diğer bir önemli işlev ise Notlar’a eklendi. Bence gerçekten güzel düşünülmüş ve olması gereken bir özellik diye düşünüyorum. Şahsi fikrim harika bir özellik. Artık Notlar’a girişi parola ve Touch ID ile korumaya alabiliyoruz. Telefonda notlarımız gerçekten korumasız bir durumda, telefonu kullanan herkesin kolayca erişebileceği bir yer de yer alıyordu. Artık bu yeni küçük ama başarılı işlev sayesinde artık Notlar’a giriş sırasında bir güvenlik koyabileceğiz.

3D Touch herkesin bildiği gibi Apple’in en önemli ve tek elde bulundurduğu bir özellik. Parmak izi okuma sistemine dünya da ilk yaparak 3D özelliği eklendi ve gayette başarılı. Apple kullanıcıları bu sayede zaman kaybetmeden sık kullandıkları uygulamalara kısa sürede erişim sağlayabiliyorlar. Apple yeni güncelleme de bu mükemmel özelliği daha da geliştirmeyi tabii ki unutmadı.

[ads2]
3d Touch yeni özelliği sayesinde artık; Ayarlar, Sağlık ve Pusula uygulamalarını da kapsıyor. Ayarlar menüsüne gerçekten bu özelliğin gelmesi gerekmekteydi. Artık Ayarlar üzerinde 3D Touch özelliğini kullandığınızda Bluetooth,  Wi-Fi, Güç tasarrufu ve arka plan fotoğrafı ayarlarına çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceksiniz.

[ads1]