Google’nin Robotları Ortalığı Kasıp Kavuruyor!

Google Google’nin Robotları Ortalığı Kasıp Kavuruyor! kendi urettigi robotlar google i korkuttu hepsi satiliyor 705x290

Geçtiğimiz günlerde Google’nin sahibi olduğu, Boston Dynamics şirketinin ise yapımcısı olduğu robotların gündeme bomba gibi düştüğü haberini almaya başlamıştık. Ancak Google beklenmedik bir şekilde Boston Dynamics şirketi satılığa çıkardı. Bu haberin çıkması üzerine Google’nin robotlarının da şirket ile birlikte satışa sunulacağı düşünülmeye başlandı.

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google; internet tarayıcısı olsun, teknolojik gelişmeleri olsun birçok dalda çağın getirdiklerini en iyi şekilde bizlere aktarmayı başarıyor. Robot dünyasına da adım atmış olan Google, Boston Dynamics yapımlı robotlar çıkarmaya başlamıştı. Yapılan robotların Google tarafından daha da geliştirilmesi beklenirken, Google ani bir karar ile Boston Dynamics şirketini satmaya karar verdi. Robotların geliştirilmesi ve üretilmesinde söz sahibi olan şirketin satışa çıkarılmasının nedeni ise tam olarak anlaşılabilmiş değil. Bloomberg’ün haberinde bu konu hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı ve Boston Dynamics’in satışa çıkarıldığı hakkındaki bilgi de buradan edinildi.

Google'nin Robotları Ortalığı Kasıp Kavuruyor! Google Google’nin Robotları Ortalığı Kasıp Kavuruyor! kendi urettigi robotlar google i korkuttu hepsi satiliyor 705x290 300x123

Google’nin Robotları Ortalığı Kasıp Kavuruyor!

GÖRÜNÜŞE GÖRE İNSANLAR ROBOTLARI SEVMEDİ

Ne kadar bu tür teknolojik gelişmeler teknoloji dünyasını heyecanlandırsa da, Google’nin yayınladığı videolarda robotların bu denli geliştiğini görmek insanların içini pek açmamış gibi gözüküyor.

[ads1]
Atlas isimli robotun yaptıklarını gören çoğu teknoloji meraklısı ”Teknoloji ne gelişti bee!” derken, robotların ben samimi olmadığını düşünen bir kesim de yok değil. Bazı kesimlerin bu robotlara hazır olmamasının sebeplerinden biri de cansız bir nesneye canlı muamelesi edilmesi gibi gözüküyor. Daha 10-15 sene öncesine kadar bu robotlar hayalken, bir anda piyasaya bu tür robotların çıkması gerçeklik algımızı zorluyor ve ister istemez bu robotlara kin duyulabiliyor. Halbuki, Atlas isimli robotun tanıtım videosunda tekmelenen robotu gördüğümüzde kimilerimiz robota yapılanlara üzülmüştü. Ancak görünüşe göre bu robotların tüm kesimler tarafından kabul edilmesi biraz zaman alacak ve Google kendini riske atmak istemiyor.