2017’nin merakla beklenen oyunları

Giriş noktası bulunamadı hatası

UPS, Drone ile kargo dağıtıyor!

DNS sunucusu yanıt vermiyor

Facebook ve Spotify İşbirliği

İnternet 8 Mart 2016
789 Okundu

Facebook her geçen gün geliştirmelerine devam ediyor. Son müjde ise Spotify ile gerçekleşecek ortaklıktan geldi. Facebook, Spotify aracılığıyla müzik paylaşım imkânı sağlayacak geliştirmesini geçtiğimiz günlerde duyurdu. Facebook Messenger’a dâhil edilecek güncellemeler sayesinde Spotify üzerinden beğenilen şarkı kolayca, listenizdekilerle paylaşılabilecek.

Facebook, geçen sene de buna benzer bir güncellemeyi Uber için getirmişti. Spotify ile birlikte Messenger uygulamasından ayrılmadan herhangi bir şarkıyı paylaşmanız mümkün hale gelecek. Ayrıca Messenger üzerinden Spotify listenizde yer alan şarkılara da kolayca ulaşabilecek ve çalma listesine erişim sağlayabilecek. Ancak güncelleştirmenin tüm yönleri mükemmel değil.

Örneğin böyle bir güncellemeye rağmen, cihazınızda Spotify’nin kendi uygulamasının da bulunması gerekmekte. Bu da her ne kadar avantaj sağlasa da, cihazdaki yükün artacağına işaret ediyor.

Facebook ve Spotify İşbirliği facebook

Facebook ve Spotify İşbirliği

Konuşma sırasında Spotify aracılığı ile bir paylaşımda bulunabilmek için “daha fazla” seçeneğine gelerek, Spotify sekmesine girmeniz yeterli olacaktır. Açılacak ekrandan şarkınızı seçip, paylaş/gönder diyerek kolayca paylaşabileceksiniz. Bu aşamadan sonra karşıdaki kişi aldığı bağlantıya giderek Spotify açılacak ve geriye sadece dinlemek kalacak. Bunun dışında tam tersi durumda uygulanabilecek. Örneğin Spotify uygulamasına girerek, paylaş dediğinizde Messenger’ı seçerek dilediğiniz kişiye istediğiniz çalma listesi ya da şarkıyı gönderebileceksiniz.

Android ve iOS için düzenlenmiş herhangi bir akıllı telefon ya da tablette, Spotify uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu güncelleştirme ile birlikte herhangi bir ekstra işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

 

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle
Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da121 sorgu var. 4,262 saniyede yüklendi.