En İyi Ücretsiz Antivirüsler

En İyi Ücretsiz Antivirüsler En İyi Ücretsiz Antivirüsler antivir  s

İnternet alemi birçok faydalı bilgiye sahip olduğu gibi birçok art niyetli insanında bulunduğu bir ortam. Çeşitli yollar ile bilgisayarımıza sızmayı başaran hackerlar çoğu zaman bilgisayar virüslerini kullanmaya çalışıyorlar. Çoğu zaman bilgisayarlara zarar vermek için yapılan bu saldırılar, kalıcı hasarlara neden olabiliyorlar. Peki, bu virüslerden korunabilmek için ne yapabiliriz?

Bilgisayar virüslerinden kurtulabilmenin öncelikli yolu girdiğimiz sitelere ve indirdiğimiz dosyalara dikkat etmektir. Ne kadar dikkat etsek de istemeden de olsa bilgisayarımıza virüs girdiyse burada devreye antivirüs programları ortaya çıkıyor. Ancak her virüs programı da bilgisayarı yeterince koruyamıyor. Bu yüzden yazımızdan en başarılı ücretsiz antivirüs programlarından bahsedeceğiz.[ads2]

En İyi Ücretsiz Antivirüsler En İyi Ücretsiz Antivirüsler En İyi Ücretsiz Antivirüsler antivir  s

En İyi Ücretsiz Antivirüsler

Panda Free Antivirüs

Pek çok forumda editörlerin seçimi kategorisinde yer alan Panda Antivirüs,yapılan testlerde başarı oranı yüksek olan korumalardan biri. Yapılan testler sonucunda %60 ila %70 arasında başarı sağlayan Panda Antivirüs, ücretsiz en iyi virüs programlarından biri.[ads1]

BitDefender Antivirüs Free Edition

Gerçek zamanlı koruma testlerinden Panda Antivirüs’ün bir adım gerisinde kalmasına rağmen Bitdefender de virüs engelleme konusunda 10 puan üzerinden 9’u hakkediyor. Ancak bu programın bir kötü yanı da mevcut ve kötü amaçlı bağlantı engelleme özelliği mevcut değil.

Malwarebytes Free Anti-Exploit

Malwarebytes gerçek korumada çok başarılı ancak çok fazla bir özelliğe sahip olmayan antivirüslerden birisi. Eğer gerçek zamanlı koruma istiyorsanız ve çok büyük virüslerle uğraşmadığınızı düşünüyorsanız, Malwarebytes sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Ad-Aware Free Antivirüs+[ads2]

Gerçek zamanlı koruma ve kötü amaçlı bağlantı engelleme alanında %40’lık performansı ile çok iyi olmasa da dikkatleri üzerine çeken antivirüs programı, Malware engelleme konusunda 8.3’lük bir puanla karşımıza çıkıyor.

NOT: Bu antivirüsler ücretlerini ödediğiniz taktirde daha kararlı bir hale gelebiliyorlar. Sürekli güncelleme alarak daha da korunaklı bir hale gelmeleri, ücretli antivirüs kullanmanızı tavsiye etmemize neden oluyor. Eğer tam bir koruma istiyorsanız (tama yakın bir koruma) kullanacağınız program ücretli olsun ve sürekli güncelleme alsın.